| KaterinaPetrova a întrebat:

V-ati simtit vreodata ca nimeni nu tine la voi, ati simtit vreodata o durere maaaare in piept de care vreti sa scapati si nu puteti? v-ati simtit abandonati si dezamagiti de persoana cea mai draga voua in care ati avut toata increderea? ati simtit vreodata ca fericirea este doar o masca pe care o purtati din cand in cand dar adevarata voastra fata este tristetea?sad rog seriozitate.sad

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mi-a fost greu cand am divortat de fosta nevasta dar asta e trebuie sa trecem peste orice, am stat 4 zile acasa din cauza suferintei patronul m-a inteles si mi-a dat liber a fost oribil dar la o luna si ceva mi-a trecut supararea.

| AG a răspuns:

Da am simtit asta. Si am mai simtit ca mi-a fost luat cel mai de pret dar. Acela de a scrie. Am avut momente in care eram atat de "low" incat nu ma mai suportam pe mine insami. Dar conteaza sa te mentii tare, si sa iti spun ca "nu merita. daca ma face sa sufar, inseamna ca nu merita". Lucrurile care merita sa lupti pentru ele, nu te vor face sa plangi, sa te urasti pe tine. Repetati asta cand te simti nedorita, cand ai impresia ca totul se termina si ca absolut nimic nu mai merita, si vei vedea ca va fi mai bine. Iti spun asta din proprie experienta.

| FoarteLetargic a răspuns:

Da.asta e

| mada_6524 a răspuns:

Da.cred ca nu e nimic mai dureros decat sa fi ranit, sa simti ca nu insemni nimic pentru nimeni si sa oferi incredere...nu cred ca merita nimeni incredere deplina, pana la urma oricine ar fi si orice ar insemna in viata ta la un moment dat te va rani. fericirea adevarata poti doar sa o faci tu, nu te incredinta nimanui pentru a-ti oferi fericire, vor profita de increderea pe care le-o oferi...stiu cum e sa t simti asa si eu am fost ranita da nu o sa mai fac prostia sa cred prea mult in oameni. sper ca te-am ajutat. kiss kiss