DoarBogdan
| DoarBogdan a întrebat:

Ati vrea sa nu se mai termine o noapte? Sa nu va mai treziti dimineata? Sa stiti ca nu o sa mai inceapa iar o noua zi?
Ati vrea, sau ati vrut sa puneti pauza intr-o seara, sa o traiti mereu, sa nu va mai ganditi la ce o sa vina in ziua urmatoare?

Răspuns Câştigător
| DeathOfDreams a răspuns:

Am niște insomnii destul de neplăcute și mă culc abia la 5 dimineața.
Genu' ăsta de nopți le urăsc și mi-aș dori să vină cât mai repede a doua zi, știind totuși că o voi lua de la capăt și sunt forțată să fiu supusă la aceleași chestii din nou și din nou, iar gândul ăsta mă obosește psihic și-mi vine să trăiesc ziua respectivă la maximum.

Dar, uneori, aș vrea să trăiesc la nesfârșit și ca acea noapte să nu se sfârșeașcă niciodată. Sunt nopți când vorbesc cu o persoană specială, iar timpul și spațiul se dau înapoi și rămânem doar noi la marginea ei iar timpul e oprit.

Sau nopți când ador pur și simplu noaptea în sine. Ca și cum aș putea îmbrățișa stelele, luna, totul. Când aș vrea să-mi preling degetele împrejurul stelelor și să le port în voia mea.
Și să visez la nesfârșit.
Și nu m-aș plictisi niciodată.

| DoarBogdan explică (pentru DeathOfDreams):

Inca nu imi vine sa cred cum de prin intrebarea asta am aflat ca sunt persoane care gandesc ca mine in aceasta privinta.
Mie unul imi place noaptea pentru ca e liniste. Toata aglomeratia zilei parca dispare. Toata ideile si "oboselile" si apar alte idei noi, care ma linistesc. E cum s-ar spune... magic laughing

| DeathOfDreams a răspuns (pentru DoarBogdan):

Ai auzit de nictofilie?
Reprezintă o persoană care e atrasă de noapte, care găsește comfort în întuneric.
Ne reprezintălaughing

| DoarBogdan explică (pentru DeathOfDreams):

Chiar nu stiam. Mersi happy
Oare de ce noaptea e mai frumoasa si mai linistita decat ziua? Sau numai eu cred asta...

| DeathOfDreams a răspuns (pentru DoarBogdan):

Ești tu mult mai liniștit.
Iar gândurile tale sunt mult mai "limpezi"
Cum era aia, cele mai profunde discuții sunt după miezul nopții.
Sau
Everyone has a 3PM and a 3AM personality. laughing

| DoarBogdan explică (pentru DeathOfDreams):

Da da laughing Si crede-ma gandurile mele nu sunt "limpezi" de loc. Cred ca se duce un razboi in mintea mea laughing
Doar noaptea e diferit.

| DeathOfDreams a răspuns (pentru DoarBogdan):

Got it
Așa-s și eu.

| DoarBogdan explică (pentru DeathOfDreams):

Oare ar trebui sa ma bucure gandul ca mai sunt si altii ca mine? Sau nu... Adica uneori ma consideream un nebun pe lumea asta laughing Nu stiu la altii.

| DeathOfDreams a răspuns (pentru DoarBogdan):

Depinde.
Mie mi-e indiferent, mereu voi trăi în propriul meu univers.
Dar rareori, gândul că mai sunt persoane ca mine e liniștitor.

| DoarBogdan explică (pentru DeathOfDreams):

E foarte linistitor.

| DeathOfDreams a răspuns (pentru DoarBogdan):

Într-adevăr.

| AirănMeidăn a răspuns (pentru DeathOfDreams):

Ce draguuut
e cel mai dragut lucru pe care l-am citit in ultima luna, ma juuur, mi-ai facut ziua
am si eu insomnii asa ca tine mai ales la inceputul saptamanii, uneori merg la scoala nedormita 2 zile, venind acasa la ora 7 seara, deci te inteleg
la fel la faza cu persoana. am noroc intr-o persoana care sta cu mine cand nu pot sa dorm, deci e mai ok. sper ca ai si tu o persoana care sa faca asta. esti super dragut/a, meriti asta

| DeathOfDreams a răspuns (pentru AirănMeidăn):

Ce cute, mulțumesccc mult

Mă bucur că te-ai regăsit în ceea ce am scris.
Și...noroc cu acele persoane speciale, hm?

| DoarBogdan explică (pentru DeathOfDreams):

Oricand.
Iar de curand am fost iar dezamagit de mine, presupun din cauza unei persoane pe care o credeam speciala.
Cu toate asta nu stiu de ce ma bucur laughing
Astept sa ma loveasca imprevizibilul acum big grin

| DeathOfDreams a răspuns (pentru DoarBogdan):

Wait
Răspundeam la comentariu' lui @AirănMeidăn laughing

Oricum, ce s-a întâmplat cu acea persoană specială?

| DoarBogdan explică (pentru DeathOfDreams):

Damn it. Chiar nu am vazut laughing scuze. O sa fiu mai atent.
Pai cred ca eu consideram ca e speciala. Dar era o persoana oarecare pana la urma. De fapt nici nu stiu ce sa spun. Fiecare e special in felul lui. Dar ideea e ca mi-am cam pierdut increderea in lume.
Dar poate eu gandesc gresit. O fi de la vreme laughing

| DeathOfDreams a răspuns (pentru DoarBogdan):

Stai liniștit laughing

Păi cred că e greșeala noastră, considerăm persoanele "speciale" dar până la urmă, ele ne demostrează contrariu' și ajungem la concluzia că nu-s atât de speciale pe cât credeam.
Așa că ajungem dezamăgiți de propria noastră persoană fiindcă avem încredere în persoanele nepotrivite.

Știu cum e cu încrederea, persoanele îmi câștigă încrederea atât de greu, încât aproape pare imposibil

| DoarBogdan explică (pentru DeathOfDreams):

Da... as vrea uneori sa pot sa fiu ca aia pe care nu-i intereseaza de nimic. Si nu pun la suflet. Dar mna... sunt scorpion, e in firea mea laughing

| DeathOfDreams a răspuns (pentru DoarBogdan):

Nu cred că există persoană cărora nu le pasă de nimic și nu pun suflet, pur și simplu' ajungi într-un punct în care te saturi să o tot arăți și e mult mai ușor să pretinzi că nu-ți pasă. Iar faptul' că nu pun suflet se datorează trecutului, în care s-au ars de prea multe ori.

E echivalent cu persoanele alea care mereu par bine și majoritatea spun "aș vrea să fiu ca x, mereu fericit" dar în realitate, doar refuză s-o arate.

| DoarBogdan explică (pentru DeathOfDreams):

Mda... ai dreptate. Stiu la cine sa apelez acumwinking

| DeathOfDreams a răspuns (pentru DoarBogdan):

Glad to hear thatwinking

77 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Vreau ca noptiile mele de sex salbatic sa fie eterne

| RAY a răspuns:

Da daca ar fi o noapte ferbinte cu una frumoasa da as vrea sa dureze o vescnicie, femei multe, batutura, marijuana, prieteni pe langa mine

| DoarBogdan explică (pentru RAY):

Numai femei laughing Unde sunt visele man happy

| RAY a răspuns (pentru DoarBogdan):

Vrei sa stii de unde vin )))))) vise man dar banii face totul posibil, banii sa ai ca ai femei cate vrei de toate culorile asta e adevarul

| DoarBogdan explică (pentru RAY):

Mda. Nu as prefera chiar toate culorile happy

| RAY a răspuns (pentru DoarBogdan):

Nici eu sincer, ce mai faci?

| DoarBogdan explică (pentru RAY):

Maine plec acas si ma gandeam ca nu as vrea happy

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Am trecut pe acolo. Atunci timpul se dilată ca în Teoria lui Einstein.

| Doub a răspuns:

Acum, în momentul ăsta, nu vreau asta. Mi se pare aşa chinuitor. Îmi doresc să vină dimineaţa cât mai repede.

Dar da, am vrut de multe ori ca noaptea să dureze la infinit. Mai ales în nopţile toride de vară, eu holbându-mă la lună şi stele. Atunci aş fi vrut, pentru că aveam senzaţia că noaptea mă regăseam. Plus că atunci aveam parte de cele mai filozofice discuţii cu mine însămi.

Oricum, am senzaţia că în viitor voi avea multe astfel de nopţi fascinante... şi cine ştie, poate le voi avea chiar în compania cuiva. Măcar să dau cuiva din suferinţa şi bucuria mea.

| DoarBogdan explică (pentru Doub):

Stiu ce zici. Acele seri chiar nu as fi vrut sa se mai termine. Cumva eram legat de stele. Ce nu as da in momentul asta sa mai am parte de asa zile. E ceva de nedescris. Damn it iarna asta laughing

| Doub a răspuns (pentru DoarBogdan):

Hm, nu-i problemă, vine vara.
Deci vin şi nopţile petrecute afară, pe o pătură, cu privirea spre cer, ahh şi briza caldă... şi liniştea totală, doar unele gâze auzindu-se. Pur şi simplu, fantastic.

| DoarBogdan explică (pentru Doub):

Oh. Multumita? Acum nu o sa mai pot sa mai adorm, numai cand ma gandesc la acele zile...

| Doub a răspuns (pentru DoarBogdan):

Yeah, eu nu o să pot dormi... pentru că o să fiu cu bacul şi toate cele. >_

| DoarBogdan explică (pentru Doub):

Ah da... Lasa bacul happy Ala tot il treci. Cand ma gandesc si eu la ce griji imi faceam acum un an. Asa mi-am pierdut noptile ^^

| Doub a răspuns (pentru DoarBogdan):

Nu-mi fac griji de bac, îmi fac griji pentru după bac. Încă nu sunt hotărâtă pe nimic şi asta mă omoară psihic. laughing

| DoarBogdan explică (pentru Doub):

Eu unul m-am hotarat pe semestrul al doilea.
Si... cum am mai zis. Bafta sa ai happy Sigur mintea asta a ta o sa te duca departe big grin

| Doub a răspuns (pentru DoarBogdan):

Mulţumesc mult, mno, la un moment dat o să mă hotărăsc că deh.

Departe? laughing), hm. Să înţeleg că m-ai făcut inteligentă într-un mod subînţeles? Tnx. laughing)

| DoarBogdan explică (pentru Doub):

Vezi ca stii? big grin

| Doub a răspuns (pentru DoarBogdan):

Mno, sper să fie ok şi să mă descurc, nu că n-aş avea încredere în mine.

| RainmakerX a răspuns:

Hello!

Da,as vrea sa pun pauza de vreo 5 ani in care sa fac tot ce vreau dar dupa as apasa iar pe "start" pentru ca... sa fim seriosi, ar fi o plictiseala infernala.

Ar fi plictisitor... sa traiesti mereu aceeasi zi sau si mai rau... sa nu vina o noua zi.

Asta face viata interesanta man... iesi, cunosti persoane noi sau vorbesti cu persoane noi. Asta e tot farmecul.

Cred ca m-as plictisi de moarte daca as fi nemuritor rolling on the floor

Daca as fi nemuritor atunci m-as uita la toate anime-urile din lume si m-as plimba pe oriunde *ca o fantoma*

As invata pana as crapa vreo 300 de ani si dupa as fi mega-eu.

Totusi... cred ca ar fi cazul sa ma culc, vad ca incep sa spun prostii rolling on the floor

| DoarBogdan explică (pentru RainmakerX):

Seara se incing spiritele rolling on the floor

| RainmakerX a răspuns (pentru DoarBogdan):

Ce spirite man? laughing Mi s-a incins creierul de la noul capitol de la fizica.
Damn, as vrea sa pun pauza vreo 2 luni si sa invat toata materia pentru semestrul asta...

Btw, a nu se lasa puteri magice pe mana mea caci se pare ca imi bat joc de ele T_T

| DoarBogdan explică (pentru RainmakerX):

Da happy si dupa ce ai pune pauza ai spune ca mai sunt si alte zile in care sa te apuci laughing

| RainmakerX a răspuns (pentru DoarBogdan):

Normal ca da rolling on the floor

| R0R0 a răspuns:

Hm...
As vrea ca o noapte sa nu se mai termine, dar totusi sa ma trezesc dimineata. As vrea sa nu ma mai gandesc la ziua de maine, sa ma eliberez de griji si sa traiesc clipa.
Tu?

| DoarBogdan explică (pentru R0R0):

Sunt diferite momente in care as vrea asta, sa nu se mai termine, dar asta cand chiar nu vreau sa se intample ceva ziua urmatoare, gen odata stiam ca trebuie sa merg acasa urmatoarea zi, dar stiam ca ma asteapta zile la rand de morala de la parinti pentru nu stiu ce chestie.

| R0R0 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Eh,se mai intampla sa iti faca "morala".Dar e destul de benefica.

| DoarBogdan explică (pentru R0R0):

Da sigur ca e... Cu toate ca nu a fost cum ma asteptam. Acum as vrea sa nu mai plec laughing

| R0R0 a răspuns (pentru DoarBogdan):

rolling on the floor
Desigur!

| Deaad a răspuns:

Da.

| alexandrualind a răspuns:

Eu vreau sa ramana cum este acuma.

Toate cele bune!

| Staind a răspuns:

Au fost cateva nopti de genul. Mi-ar fi placut sa raman in momentul ala, dar nu pentru eternitate, ci doar putin mai mult. O eternitate in acelasi loc/timp, m-ar sufoca. Oricat de placut ar fi momentul.

| syd a răspuns:

Nu cred ca exista cineva care sa nu fi avut sentimentul asta. Dar daca ar fi posibil sa opresti timpul, nu as face-o, pentru ca timpul e singura noastra scapare din existenta asta.

| DoarBogdan explică (pentru syd):

Dar oare la aste se rezuma totul? Pentru ce traim, sa murim? Cred ca sa puem pauza ar fi mai bine happy

| syd a răspuns (pentru DoarBogdan):

Normal ca nu traiesti ca sa mori. Dar daca nu ai sti ca exista un punct terminal ai dispera. Nu e usor sa intelegi cu adevarat infinitul, ca om; poate chiar imposibil. Dar totusi incearca sa iti imaginezi ca existenta ta nu va inceta niciodata. E cumplit, dar de asemenea pot sa presupun ca dupa un anumit timp te-ai obisnui si ai percepe diferit timpul deoarece omul are adaptabilitate mare. Iar sa fiu blocat intr-un anumit moment sau un interval de cateva ore, o seara, intr-o bucla temporala, ar fi cumplit de asemena, dupa o vreme. Singurul lucru pe care l-ai putea face ar fi sa traiesti seara aia in toate modurile posibile. Si aici intervine infinitul din nou

| DoarBogdan explică (pentru syd):

Cred ca as putea sa vorbesc despre asta toata noaptea happy Eu sunt sigur ca existenta mea nu o sa inceteze niciodata. Fie o ca ofac prin alte persoane, ca las anumite invataturi sau idei de-ale mele sau fie ca o sa fac ceva ce nimeni nu o sa observe, dar cred ca este devreme sa ma gandesc la asta -_-

| syd a răspuns (pentru DoarBogdan):

Existenta ta inceteaza cand mori. Amintirile altora despre tine cuprind imagini si stari, nu pot cuprinde existenta ta pe de-a-ntregul. Si la un moment dat, intr-un numar relativ mic de generatii (2, maxim 3), nu va mai exista nici o persoana care sa aiba o amintire reala cu tine, ci doar informatii despre tine. Adica vor crede in faptul ca ai existat (spun crede deoarece vor fi obligati sa creada ce le spune altcineva), dar nu va fi acelasi lucru ca si cand ar avea o amintire cu tine. Adica existentele voastre nu se vor intersecta niciunde pe axa timpului

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da mi-am dorit de multe ori...dar din pacate nu se poate happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,aceasta noapte as vrea sa fie nesfarsita, maine dimineata am sedinta.

| Florin_Chiba_1988 a răspuns:

Niciodată! Nu poţi opri inevitabilul! Tot ce există pe pământul ăsta are un rost şi o rânduială! Am fi naivi să credem că putem pune stop!

| nlko a răspuns:

Sincer,oricat de mult mi-ar usura o pauza saptamana asta, nu as face-o. Serios, chiar n-as rezista mai mult de cateva zile trăind din nou și din nou aceeași zi ...Ar deveni prea plictisitor.
Și legat de noapte... Personal, eu vreau sa ma trezesc dimineata, adica fiecare zi e un fel de nou inceput.

| DoarBogdan explică (pentru nlko):

Stiu ca asa e. Dar privind dincolo de aceste lucruri. Nu ai avut momente cand nu vroiai sa incepi urmatoarea zi? Doar pentru ca se intampla ceva neplact?

| nlko a răspuns (pentru DoarBogdan):

Daca oricum se va intampla ceva neplacut, din punctul meu de vedere e mai bine sa inceapa mai repede pentru ca sa se termine mai repede. Nu prea are sens sa aman inevitabilul. Deci nu, dar am vrut sa treaca mai repede.

| DoarBogdan explică (pentru nlko):

Oke. Imi place cum gandesti.

| FrumusicaSufletista a răspuns:

Da,chiar aș dori o mică pauză, de maxim o zi, și apoi să revin la treburile mele.Dar nu aș dori să am o pauză mare căci urasc vremea cînd nu am nimic de făcut, mă plictisesc îngrozitor și nu mai am chef de nimic.Deci eu iubesc viață așa cum este ea agitată, chiar dacă poate nu e ok să te supraobosesti, Eu iubesc agitația, deci nu aș dori să mă gîndesc doar la prezent, tot ce fac este cu un scop pentru viitorul meu.Tu?

| DoarBogdan explică (pentru FrumusicaSufletista):

Ai dreptate. Dar la mine au fost momente in care as fi vrut ca totul sa se opreasca. O seara la nesfarsit, sa nu vad ce imi rezerva ziua de maine. Dar mda... totul trebuie sa mearga inainte. Au fost doar momente happy
Cateodata simt ca nu am timp suficient, ca as face mai mult dar nu pot sad

| 熊Panda熊 a răspuns:

Nici chiar sa nu ma trezesc dimineata, fereasca Sfantul laughing, dar uneori chiar mi-e groaza sa ma trezesc, dar, asta e.

| 熊Panda熊 a răspuns:

Cat despre pauza, chiar parca ar fi plictisitor sa opresti timpul pentru vesnicie, poate pentru o perioada limitata.

| FataȘarpe a răspuns:

Incerc sa imi pun la punct ceva pentru vara. Un program nocturn. Sa dorm ziua si sa fac activitatile noaptea.

O sa fie genial ^-^

| DoarBogdan explică (pentru FataȘarpe):

Super tare. Dar dupa cu greu o sa te intorci la programul de dinainte happy O sa inceapa si scoala...

| Sportfreak a răspuns:

Nu rolling on the floor