| lLexii a întrebat:

Auziti. Daca fac abdomene pentru "patratele la burta" si mna fac multe ca cica asa trebuie. Nu exista riscul sa slabesc sau sa fac hernie? Nu vreau sa slabeeeesc! :*

4 răspunsuri:
| kimmy7 a răspuns:

Intr`adevar poti face si hernie dar poti si slabi, masa musculara e logic ca va dovedi cantarului ca esti mai greu din cauza ei, de aceea doctorii la persoanele mai plinute le ofera sportul, deoarece sportul duce la slabire.;*

| TheBoxer a răspuns:

Pentru patratele la burta fa tractiuni; alearga si fa flotari dar cu flotarile si tractiunile putine in serii multe! daca faci multe iti fortezi corpul si nu faci nimic")de ex fa 5-10 flotari cate poti da nu trecut de 10 in 5 -6 serii cu 5 min pauza intre ele sa vezi ce bine o sa te simtiwinking

| Blondda a răspuns:

De la sport nu neaparat slabesti, ai sanse sa cantaresti mai mult deoarece daca ai masa musculara lucrata vei fi mai greu.:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.fiibarbat.ro/cum-sa-ai-un-abdomen-cu-adevarat-plat/ fa flotari multe, abdomene = hernie, fa 30 pe zi cate 3 ture eu am facut ma simt asa bine din ianuarie iar voi face