| Jorah a întrebat:

As vrea sa slabesc si eu. Am 13 ani = 44-45 Kg, 1, 54 m. Nu-s asa gras dar am burta cei drept. As vrea sa stiu cum sa slabesc. Pentru-ca vreau sa fac si patratele. Am un program cu multe abdomene si alte exercitii care il tin de vreo 3 zile. Dar spuneti-mi daca e bine, ce trebuie sa mai fac (sa nu mai fac) etc. Cel mai detaliat raspuns si folositor!

FUNDA + VoT thumbs up

Răspuns Câştigător
| Liviutz98 a răspuns:

Pai ar trebui sa faci 50 abdomene dimineata, cand vi de la scoala iarasi 50 pe la 6 50 si pe la 8-9 50. In fiecare zi sa faci asa si ai putea si sa te indoiesti ca la ora de ed fizica. Intr-o luna ai sa vezi rezultatele, sper ca o sa fi multumit, oricum nu esti gras. Bafta. Funda?

2 răspunsuri:
| Maariiaa a răspuns:

Greutatea ta este perfectă. Trebuie să te simți bine în corpul tău!
Mănâncă sănătos,moderat, bea multă apă și apucă-te de un sport sau fă exerciții în fiecare zi, asemănătoare cu cele de la ora de sport.
Succes!
Părerea mea este că nu ai nevoie de de slăbit.

| remus242004 a răspuns:

Este f bun programul de abdomene...pe langa el trebuie adaugat alergarea...si papica buna, cat trebuie si de calitate! adica evita grasimile, prajelile si nu te ridica de la masa niciodata ticsit de mancare! Un profesor doctor dietetician spunea ca unui om normal care nu depune un efort fizic extraordinar i-ar putea ajunge f bine mancarea care sa incapa pe o farfurie de la ceasca de cafea!,
dar tinand cont de varsta ta, intr-un cuvant sport, mult sport aerobic! succes!