| cristianorudi7 a întrebat:

Avem o tema la franceza in care sa spunem DE CE ne place sa traim in mediul urban sau rural. pueti sa imi spuneti mai multe argumente in leg cu traitul la tara sau daca nu aveti asa de multe informatii sau nu va place spuneti la urban.

fundaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

1 răspuns:
| leonardo a răspuns:

Salut. Eu iti dau argumente dar trebuie sa pui si tu osu la treaba asa ca ti le dau in romana (sic): la tara e aerul mai curat, ai curte mare unde sa te poti juca cu prietenii sau cu catelu, poti sa bati mingea pe strada, ai unde sa te dai cu sania, te duci la garla cu tovarasii, te duci la colindat covrigi de sarbatori, traiesti mai sanatos ca ai legume din gradina.Acu ia de baga en francais...