| SuntPrezent13 a întrebat:

Ce parere aveti de ce informatiile circula mai greu in mediul rural? adica in mediul urban oamenii sunt mult mai informati si nu sunt asa usor de manipulati

14 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

La tara, mentalitatea este mai simpla, sanatoasa, gandire "taraneasca", practica.
La oras, telefoanele sunt mai "destepte" decat utilizatorii lor. tongue

| RAY a răspuns:

Romani nu au educație științifică sau gândire critica, se vede și cu vaccinul, sunt ușor influențabili, creduli și ei spun ca știu totul, vb de un popor primitiv de acum 10 secole cel puțin, ca și teoria evoluției uni sunt inferiori în ceva alți superiori, Brazilia la dansat din fund și zanba sunt buni sau fotbal dar economic sunt praf, ai putea pune și religia ca cauza și lipsa educației științifice

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Culmea prostiei e ca pe vremea comunistilor toti faceau vaccinu ca nu aveau de ales, pana si geniile de la sat veneau fericiti sa faca vaccin la scoala. Romanii sunt niste oameni foarte simpli, niste zombii si o turma de oi chiar daca se cred ei asa ganditori astia anti vaccin, nici nu isi dau seama ca tot ce spun ei e exact propaganda facuta de putin. E greu sa gasesti un roman care vrea ceva de la viata sau iese in evidenta

Răspuns utilizator avertizat
| Shuko93 a răspuns (pentru RAY):

Mama de era asa usor, veneau romance pe banda rulanta la maritis... situational

| Lukasssz a răspuns (pentru Shuko93):

laughing

| Shuko93 a răspuns (pentru Lukasssz):

Pai Nu e asa? laughing) daca le arati tamepnii Wow Impresionant! Daca e cv serios Ah. nu ms laughing

| Frank51 a răspuns:

La țară oamenii sunt preocupați cu munca, cu treburile zilnice, au mai puțin timp de discutat și atunci când se discută se face despre evenimente și lucruri locale.

| Lukasssz a răspuns:

In mediul rural majoritatea nu au interent, televizor si iti dai seama stau toata ziua la poarta si barfesc pe cei care trec pe langa ei....Ca sa nu iti mai zic ca sunt si conspirationisti, avem si noi unu pe aici este @xerxes care are conturi multiple : Jannis3241, Adelin18357, andreyw14, Alex32243

| SuntPrezent13 explică (pentru Lukasssz):

Sunt de la sat au f multi internet...dar da sunt consoiratiinisti multi

| 4ndr33y a răspuns (pentru Lukasssz):

Complet gresit, in mediul rurual toti au conturi de Facebook, daca te uiti la profilele lor, ii vezi fotografiati in gradina, in special femei foarte pricepute la anatomie, biologie moleculara, imunologie si foarte inversunate, daca ai intraznit sa le contrazici, e vai s-amar blesteme ce iti iei laughing

| Seba2013 a răspuns:

Da ma, o cazut structura si gata inchidem ochii. Mergi cu autobuzul, trenul, trotineta sau bibicleta electrica si tot ajungi intr-o localitate mai mare. Eu cand nu am avut masina sau motocicleta, ma plimbam cu astea. Culmea este ca o trebuit sa ma duc intr-o localitate mai mica, vreo 50km (doar acolo se gasea bibloteca cu cartea aceea pe care o cautam, nici pe net nu se gasea si alta varianta era doar prin Franta).

Insa mie imi place sa merg cu autobuzul, trenul, pe la departari foarte mari. Daca e sa merg cu bicicleta pana la punctele alea, dupa aceea nu mai am chef sa merg cu bicicleta pe acolo pentru ca este obositor. Iti vorbesc de distante de 100 km doar dus. Dupa aceea cu mai fac eu vreo 50 pe acolo. Asa mai iesi, te recreezi, alergat, parc, etc.

Deci daca cei din mediul rural sufera de aceste timpuri, trebuie sa faca un pic de miscare si ajung unde doresc. Daca au probleme cu transportul, vorbim cu guvernul.

| literallythesamebruh a răspuns:

Într-adevăr,nu este foarte benefic pentru cei din mediul rural să fie dezinformați sau informați prost datorită faptului că unii poate nu au surse vaste de informare sau pur și simplu fac parte din populația mai "săracă mintal" (nu vreau sa jignesc pe nimeni,dar în mediul rural cam asta e situația),dar nu este foarte benefic nici pentru cei din mediul urban care sunt din plin informați,dar de cele mai multe ori informați prost, sau există și cei care dau informații eronate pe Facebook și se cred ba doctori, ba filozofi, ba avocați, ba specialiști etc. Deci în ambele cazuri nu poți împăca pe nimeni. Este strict părerea mea.

Răspuns utilizator avertizat