| diu a întrebat:

Aveti ceva metode de albire a dintilor? in afara de a merge la dentist.big grin.am folosit bicarbonat cu lamaie, dar nu a dat rezultate. apoi am auzit ca se poate folosi sare.:-se adevarat big grinbig grinda rezultate? este buna la asa ceva?

5 răspunsuri:
| Sოﺁℓε a răspuns:

Buna! poti folosi sare de bucatarie strabunikul meu numa cu sare s-a spalat din 2 in 2 zile si dinti i -sau albit e ft buna

| kaya a răspuns:

Da am inteles si eu ca sarea este buna sare fina, si eu am incercat dar nu mult timp, trebuie sa te speli pe dinti de trei ori pe zi dupa fiecare masa, sau macar dimineata si seara,(eu folosesc sensodyne, e putin mai scumpa dar merita)nu conteaza poti sa folosesti orice pasta daca o folosesti cum trebuie vei vedea rezultate. Daca faci asta in fiecare zi o sa fi multumita.Numai bine

| gabriela a răspuns:

Whitestrips... vezi pe google, poti comnda on laine. Am aplicat, este garantat 100

Whitestrips! o folie care se aplica pe dinti, Vezi pe google, poti comanda on laine. Am folosit. este excelent. Consta intr-un tratament. Sa-mi dai vesti despre rezultate. Sunt sigura ca vei fi incantata!

| ginaosar a răspuns:

Vezi aici http://edent.cabanova.com/albirea-dintilor.html
Este foarte bun o sa fi multumit

Sper sa te ajute

| zamy a răspuns:

Pastele de dinti, bicarbonatul, lamaia sau alte leacuri babesti de albire a dintilor nu vor face altceva decat sa indeparteze petele de suprafata.

Totusi, pentru o albire evidenta si de durata, poti sa alegi un tratament de albire a dintilor pentru acasa (vei obtine aceleasi rezultate ca la densit, doar ca la un pret mul mai rezonabil). Tratamentul are la baza peroxid de hidrogen, indeparteaza petele de sub smalt, si nu il pune in pericol.

Un exemplu bun ar fi: http://www.albirea-dintilor.com/crest-whitestrips-advanced-vivid.html

Succes!