| Bianca_4346 a întrebat:

Aveti frati sau surori? daca da, cum va intelegeti? eu cu fratemiu ne-am tachinat cam 8 ani, zinic pana cand el a plecat in bucuresti la facultate, Normal ca acum ii simt lipsa...La voi cum e? astept raspunsurile voastre

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna punkeritza... Cum a fost la nunta pana la urma?hee hee.

Mdah... am o sora... Are 4 ani si eu am 17. Si. ne impacam. ca soarecele si pisica. Mai rau... Adica, ea face numai prostii si mama nu prea o cearta, si cand imi aduc aminte ca de la aceleasi prostii eu cand eram ca ea mancam batai serioase ma sufoc. Si o cert, sau o pocnesc (nu in mod exagerat normal) si mama ma cearta pe mine si iar ma sufoc. Colac peste pupaza deodata mama vezi ca noi plecam in cutare loc rami cu fata, ei si atunci cand face prostii o bat dublu ca sa plateasca si pentru prostiile anterioare si pentru cerata mamei... Si dupa ce o bat o mai fac si pe suparata. Dar dupa aia cand vad ce fel plange si suspina mi se face mila si o iau in brate o pup. Da na ca i se urca la cap si iar face pe nebuna. Si iar o luam de la capat... Pana seara cand ne ducem la culcare ca dorm cu ea in pat si o vad ce fruumos doarme si mi-e mila de ea si mie draga rau de tot si o iau in brate, si se mai intampla uneori cand prin somn simte si ma ia si ea in brate si ma pupa.mmm.mi se topeste inima... Dar dimineata o luam de la inceput. Asta e legea firii parerea mea... Sper sa te vezi cat mai curand u fratello tauwinking:*

28 răspunsuri:
| Psihoyounger a răspuns:

Eu am o sora de 4 anisori. Nu mi-am dorit-o, dar acum o iubesc enorm de mult si nu as putea tari fara ea. Este ceva ce nu pot explica. Ma inteleg foarte bine cu ea, nu am probleme. Mama ne iubeste si ne trateaza la fel pe amandoi. pot spune ca din punctul acesta de vedere am avut noroc. O iubesc extrem de mult pe surioara mea! Succes tuturor!

Caly

daniela
| daniela a răspuns:

E fratele meu (cu 6 ani mai mare) si cam atat. Cand avem insa un necaz devenim uniti si rezolvam problemele dar atat.

| maryana5 a răspuns:

Fratimiu e o pacoste rolling eyes dar nu pot trai fara el... daca nu-ti raspundeam la intrebare poate nu-mi dadeams eama cat deimportant este el pentru. mine.Nu o sa fac greseala ta... iti multumesc ca mi-ai amintit ce minunat e fratele meu happy
sanatate.
xoxoo, mary happy

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Am 2 frati si sunt foarte mandra de ei. Au sotii care ii iubesc si cu ele ma inteleg foarte bine.

| Mwhahahaa a răspuns:

Am o sora de 15 ani...
Cateodata ma inteleg bine cu ea...
Dar altadata... Cand pleaca la fete vreau si eu sa ma duc... Dar ei nu-i face placere sa ma ia cu ea... Dar eu tot ma ducrolling on the floor
Ma enerveaza, O enervezhappy
Toate acum`...In copilarie
Cand o sa fim "mariii" o sa-mi fie dor de certurile petrecute cu ea dar si de amintirile placute alaturi de eabig grin

Azi de exemplu` ne-am inteles foarte bine una cu cealalta...
Am fost in parc si m-a impresionat cum s-a purtat cu minetongue
Doamnelaughing Sa nu credeti altceva... S-a purtat extraordinar de frumoshappy
Ne-am plimbat... Ne-am imprietenit cu alte fete...Si mnahappy ETC

(PS-noi din cand in cand mai aplicam si violentza...sa reamintesc.Eu am 12 ani ea 15rolling on the floor )

| JustMeFlory a răspuns:

Am o sora de 4 ani! Si mi-a mancat sufletu'! Pe langa ca imi mai mananca si mancarealaughing...in rest ma inteleg bine cu ea, e dragastoasa si nu pot sa stau fara ea prea mult timp! O iubesc ce sa mai!happy

| yanny`s a răspuns:

Am o sora de aproape 8 ani si ne inteleg "super". Vin seara acasa, ne pupam, imi scapa cate un pumn[din greseala] in picior, in burta, mie imi aluneca mana prin parul ei [nu o pot rasplati cu pumni ca e mica], se uita la desene incontinuu si a invatat sa se bata, asa ca daca imi da ea "o karata" ma lasa pe joslaughing... Zici ca e baiat nu fata."puterea mistika" si alte prostii pe care le-a vazut la tvno talking

| ioanaa a răspuns:

Si eu am o sora de 16ani. de care imi este foarte dor, si vorbesc cu ea in fiecare zi la telefon. Dar pe zi ce trece, o simt tot mai schimbata si mai matura. Imi pare enorm de rau ca nu sunt langa ea, sa o vad cum creste.

| Brigitta a răspuns:

Am o sora, mai mica decat mine cu 2 ani.
Ea era (pentru ca acum-i anorexica) fff frumoasa, dar cu toate astea e invidioasa pe mine (pentru ca am scoala, am prieten stabil, sunt fericita...).
Si si-a gasit si ea un coate-goale-smecher-manelar-gagiu-de-cartier si a plecat de acasa. De atunci s-a schimbat enorm. Acuma are o ura pentru mine. Nu ne mai vorbim...
Deja am trecut peste durere si lacrimi. Acuma nu ma mai intereseaza.

(PS-acum cateva zile am aflat ca iubaretzu ei, dragostea vietii, sufletul pereche o da afara din casa...)

| Ben. a răspuns:

Eu mi-am adus aminte ca amun frate cand eram in armata. faceam armata in tari diferite, numai ca eu eram singur. dintr-odata m-am simtit mai putin singur si mai protejat cand am inceput sa-i scriu. l-am ignorat mereu fiindca era mai mic.de vreo zece ani stam, in fine, in spania, si aproape, unul de celalalt, din toate punctele de vedere. e un om bun si il iubesc enorm.

| Ben. a răspuns:

Eu mi-am adus aminte ca am un frate cand eram in armata. faceam armata in tari diferite, numai ca eu eram singur. dintr-odata m-am simtit mai putin singur si mai protejat cand am inceput sa-i scriu. l-am ignorat mereu fiindca era mai mic.de vreo zece ani stam, in fine, in spania, si aproape, unul de celalalt, din toate punctele de vedere. e un om bun si il iubesc enorm.

| mariutza a răspuns:

Am un frate de 17 ani... uneori ne intelegem foarte bine... uneori mai sa ne luam la bataiehee hee

| adyth a răspuns:

Eu mi'as dori sa mai am un frate sau o sora... sad
Uneori sa fi singur la parinti e atat de greu.
SI asa ma supara cand vad ca majoritatea celor care au frati vad in celalalt un dusman...de la faptul ca trebuie sa imparta lucrurile.pana la locul in inima parintilor.desi in fata dansilor, sunt egali. (sau asa ar trebui)

Dar mai bine sa fii unul singur...decat doi si sa se faca diferentze... Caz care s-a intamplat cu bunica mea...care si la ora actuala o vede doar pe matusha mea... tata a fost dat la o parte de mic.

| Cristina_3547 a răspuns:

Am o sora mai mare.Ne intelegem de minune, o ador, nu stiu ce m-as face fara ea!
Si toate astea cred ca sunt datorita faptului ca suntem departe una de cealaltasad
Tin minte ca atunci cand eram mai mici ma enerva, nu o suportam. iar acum.

| urbanghost a răspuns:

Nu am frati, nici surori dar as vrea sa am o sora mai mica happy

| Bianca_4346 explică:

Tin sa mentionez ca eu si fratemiu ne intelegem f f f bine. uneori, prietena lui e geloasa pe mine ca ma inteleg prea bine cu el. Abia astept sa vina acasa mainebig grin

| Bianca_4346 explică:

Fratemiu are 23 de ani si intre noi e o diferenta de 8 ani. e mult dar dragostea pe care ne-o purtam reciproc nu tine cont de astawinking

| Lorenyk a răspuns:

Am un frate vitreg de 7 ani, e foarte dragut, imi place sa stau sa ma joc cu el, dar ma enerveaza cand nu ma mai lasa in pace. adica, ok, ma joc o jumate de ora, o ora sa zicem, dar el vrea in permanenta sa ma joc cu el si daca il refuz mi-e teama de ce va zice mama mea vitrega, ca nu ma prea inteleg ok cu ea. Uneori ma bucur ca nu stau cu ei, dar cand e sa ma duc in vizita sau sa mergem impreuna in concediu ma enerveaza ca nu ma lasa nici sa respir... am 17 ani si nu am rabdarea necesara sa ma joc cu el cu masinutele si sa coloram, ma plictisesc repede...

| johncena a răspuns:

Eu am o sora mai mare cu 4 ani si uneori ma inteleg cu ea alteori nu dar ce pot spune ea are 16 ani eu 12 face liceul la Pitesti dar nu prea imi este dor de ea.

| myhaela a răspuns:

Eu am un frate de 17 ani.(eu 15)

nu ne-am inteles foarte bine, mereu trebuia sa ne certam de la nimica toata, dar de cand el a plecat la liceu nu mai este asa.ne mai certam dar nu asa de des, iar in ultimul timp chiar ne intelegem foarte bine. probabil ca ne-am dat seama ca cearta nu ne aduce fericire la nici unul dintre noi si poate ne-am mai muturizar cat de cat

cat de rau ar fi fratimio sau cat de mult ne-am certa, eu una nu l-as da pentru nimic in lume.

| pink0angel a răspuns:

dap am un frate cu 7 ani mai mik laughing ne intzelegem f bine dar uneori nu-mi da pacelaughing ( si ne iubim la fel de mult) laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am un frate de 16 ani si o surioara de 17..."copiii mei"...
Ma impac bine cu ei...si cand eram acasa si acum cat sunt plecathappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu ma uit cu ginduri ascunse dar cineva in strafundurile mele tot face; Iam i-am i-am...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai oameni buni iar mi-a luat-o comp. rara.Raspunsul meu de mai sus trebuia sa apara la o intrebare legata de pustoaice.Ieri tot la fel mi-a aparut un rasp.in alta parte. E ceva care nu-i de la mine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cind eram mic aveam o sora care era singura fata intre 3 baieti si era cea mai alintata dar eu atunci n-aveam starea de spirit sa "inteleg"si contradictoriu cu cea ce invatase-m mi se parea prefacuta la culme si o bateam.Cind a venit vremea despartirii plingea dupa mine si intindea mina care a ramas intocmai ca cea a regelui Lear...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
Sunt saraca la acest capitol: nu am frati, nu am surori!
Asta este.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am un frate si inainte ne certam intruna...era prea naspa.acum a plect la liceu si normal ca ii simt lipsa...