| Madaba005 a întrebat:

Aveti idee cum sa scap de cosuri(acnee)

orice fac numai creme nu imi recomandati ca nu-s bune de nimica!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bun tratament pe care l-am folosit si am fost foarte multumita de rezultate absolut de fiecare data(l-am mai folosit si cu intreruperi),in schimb este Zineryt(o lotiune antiacneica foarte puternica).Il poti incerca si tu,dar NUMAI in urma unui control dermatologic care te asigura ca e totul in regula daca-l folosesti(in unele cazuri poate face mai mult rau decat bine,lucru valabil in cazul marii majoritati a produselor).
Daca-ti doresti sa folosesti remedii naturiste, cele mai eficiente tratamente impotriva cosurilor sunt otetul de merge(in special pentru cosurile stoarse, intrucat grabeste vindecarea)si usturoiul.Usturoiul taie-l feliute subtiri si maseaza zonele afectate cu partea zemoasa a acestuia si lasa-l sa actioneze cat mai mult timp(cateva ore; minimum 4). Otetul se aplica pe zonele afectate si se lasa sa actioneze cat mai mult timp, exact ca in cazul usturoilui.In schimb,desi cele mai eficiente tratamente naturiste,nu le recomand nici pe acestea, mai ales in cazul unui ten gras sau pretentios din punctul asta de vedere, deoarece nu vor fi eficiente in astfel de cazuri.Ai putea incerca, de asemenea, si spirtul.Numai bine.

2 răspunsuri:
| SuperGirl122222222222 a răspuns:

Buna! creme, de rahat.nu sunt prea bune.si eu am avut problema mare pe spate, ma iritam rau de tot.si am fost la Medic specialist, si mi-a dat Skinoren...costa 80 ron,un tub,dar e foarte bun,intr-o saptamana deja,eram aproape curata.dar acum iarna nu cred ca ai cum sa scape de cosuri asa fara nimic,vara da,pentru ca daca stai la soare ti se usuca, si dispar, dar Skinoren e ideal pentru asa ceva.(acnee)

| Zbrrrrrrrrrr a răspuns:

Usor! Trebuie sa bei cat mai multa apa pe zi pentru a hidrata pielea, dar daca doresti intr-un altfel de mod poti merge la tratament cu acul.Nu-ti fie frica! Eu am fost si nu simti decat cate va intepaturi pentru a scoate mizeria de sub cos dupa care iti da cu o crema ce trebuie sa o tii pe fata pana seara si sa te speli inainte sa te culci.Iti va da o masca pe care trebuie sa o aplici 3 zile pentru ca pori sa se hidrateze iar tu sa ai o piele fina.Incearca! Rezultatul te va uimi! Funda?