| ForgetThatShit a întrebat:

Cum sa scap de acnee fara doctori sau creme?

2 răspunsuri:
| AtateaConditii a răspuns:

Tu ceri un miracol acum, rugaciunea e singura optiune. Foloseste crema naturiste si respecata-le. Bicarbonat de sodiu cu apa faci un fel de crema si te dai pe fata in fiecare seara, demacheaza-te zilnic.

| ConnieMeowღ a răspuns:

Eu una îți recomand un remediu naturist pe care îl folosesc cu drag, infuzia cu ceai de mușețel! Fierbi ceai de mușețel într-o cantitate mai mare și îl torni într-un castron de plastic (astfel încât să nu te arzi în caz că te atingi de margine). Stai cam la 30-40 de cm de suprafața lichidului, având capul acoperit cu un prosop. (ca să nu iasă aburul pe undeva) La început te va arde un pic, însă trebuie să stai așa cam 20 de minute.
După aceea, coșurile care nu s-au spart, se vor stoarce cu ușurință. Să nu mai spun că îndepărtarea punctelor negre după această infuzie este o joacă de copii! happy
Mult succes cu acneea!