| Gheorghe_Ioana_Eliza_1974 a întrebat:

Aveți sfaturi, pentru cum as putea învață mai ușor?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scrii pe o foaie din memorie ce ai retinut din fiecare lectie invatata.(ai grija sa nu faci o varza din ele)
Daca ai o lectie si tb sa o stii peste o saptamana imparteti propozitiile astfel incat sa inveti in fiecare zi in mod egal. Poate ti se va parea banal dar daca inveti in fiecare zi cate o propozitie si o repeti /le repeti pe cele din urma atunci vei stii bine lectia/lectiile predate.
Cel mai bine inveti din clasa. Cand ti se preda tu esti ochi si urechi, iar astfel nu mai trebuie sa depui prea mult efort acasa.
Daca la scoala iti zboara gandul in diferite parti in timp ce profesorul iti explica ceva atunci ai de muncit ceva mai mult acasa.
Tu inveti cum vrei, iti poti alege un stil propriu, dar totusi te poti ghida dupa ce am scris eu mai sus.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Citind fiecare fraza si incercand sa o intelegi logic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Repetitia.

| leapșa a răspuns:

Daca inveti zilnic sau de cateva ori pe saptamana, te obisnuiesti si ti-e mai usor.
Daca inveti o data pe luna, nu stii de ce sa te apuci. Deci, invata des si repede si n-ai treaba.

| CosminCD a răspuns:

Citește multe cărți extra (în timpul liber, în vacanțe). Așa antrenezi creierul. Succes!