| adelaavamescu a întrebat:

Cum as putea invata mai usor, sa prind drag de matematica? Nu stiu de ce nu m-a atras deloc. Nu reusesc sa inteleg mare lucru, iar in ultima perioada si visez chestii legate de matematica. E clar ca subiectul ma framanta. Ce sfaturi aveti pentru mine? Am 14 ani

2 răspunsuri:
| ancaval a răspuns:

Dacă nu te atrage, nici rezultate bune nu o să ai.
Eventual stai mai mult pe lângă tocilarii clasei, să-ți explice și ție.

| răspundtot a răspuns:

Salut, întrebarea ta m-a lăsat cu sechele, câtă bătaie am mâncat că nu s-a prins de mine. Ca norocul tu ai videoclipuri pe YouTube la dispoziție. Majoritatea engleză dar și română plus comment section unde poți întreba. N-ai inţeles ceva? Dai în spate