| somebody121 a întrebat:

Aveti un jurnal? are si un nume, adica in loc de draga jurnalule sa scrii draga x? ce idei pentru nume de jurnal aveti?

Răspuns Câştigător
| ChildishDevil a răspuns:

Buna! Fiecare dintre noi care are o parte mai sensibila cat de mica ascunsa pe undeva pe acolo are un jurnal caruia sa-i destaninuie momentele bune/mai putin bune.Iti reamintesti cu drag de momentele alea peste ani si ani! Tehnologia acum a avansat dar foaia de hartie ramane sfanta!"Draga suflete"...inventivitatea te lasa sa-ti creezi propria asezare in pagina, poti sa nu incepi o noua postare mereu la fel pentru ca va deveni iritant! Ce zici de : draga mediocritate ce aduce cu mine, draga victima, copilul din mine, dragi farame de vise, dragi pasi ai vietii, drag popas al inimii...eu stiu lasa imaginatia sa zburde alaturi de ceea ce-ti spune sufletul pe moment(pentru ca pana la urma intr-un jurnal postezi mai mult cu sufletul, si nu cu intuita sa zic asa ). Spor!

5 răspunsuri:
| MouSSEauChoColat a răspuns:

Salut!
Eu de mica am mers pe clasicul anost "draga jurnalule", pentru ca la 9 ani creativitatea mea dadea pe afara...
Oricum, daca as avea un jurnal si acum, sigur as renunta la afurisita aceea de introducere! As folosi mai degraba un nume pe care mi-l amintesc din copilarie, un nume al unui personaj drag mie din desene animate, al unei persoane, sau doar un nume amuzant care intotdeauna m-a insipirat. Adica sa-ti transformi jurnalul intr-un fel de conversatie intima cu ceva la care tii sau la care tineai in trecut. Eu asta as face! Mi-as numi jurnalul dupa personajul preferat din serialul preferat (indiferent ca e desen animat, anime, cu actori reali, sau poate chiar un film)!
Inspiratie multa!

| fantastica a răspuns:

Ii dai jurnalului numele pe care il doresti... poti chiar sa-l inventezi oricum numai tu il vei sti... Eu de exemplu i-am dat numele unui baiat dintr-un film fantastic.

| xBya a răspuns:

Johnny

| maiAm8conturi a răspuns:

Al meu se numea Contorsionistul Mintii, il am si acum da e paranoic rau.

| Alexandra7201 a răspuns:

Da, eu am un jurnal insa de ceva timp "l-am cam parasit" laughing. Pai poti sa-i spui "Draga prietene". happy