| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa va intreb niste idei de chestii de scris in jurnal,nu mai am ce face si chiar nu mai am idei,am scris despre copilarie,opinii,ce secrete aveam,ce am facut in ziua aia etc si acum chiar nu mai am idei,nu as vrea samai scriu chestii gen,,Draga jurnalule",stiu ca poate n am pus intrebarea in categoria corecta dar mna,dau funda la cel mai folositor raspuns, multumesc enorm

Răspuns Câştigător
| GreenVoid a răspuns:

Dupa parerea mea un jurnal ar trebui sa fie ca o "descarcare" a emotiilor sau ca un mod de a lasa undeva amintirile si gandurile cele mai importante, ori daca tu scrii cacaturi de zii cu zii banale si neimportante care nu ti.au marcat viata in vreun fel, strici niste foi degeaba si un copac a fost taiat sa scrii tu cacaturi cotidiene.Deci tu practic te plictisesti rau de tot si iti ocupi timpul scriind banalitati din viata ta, cel putin asta se intelege din "nu mai am idei de ce sa scriu".Ai o viata plictisitoare si n.ai ce sa scrii.Pai atunci nu mai scrie.Citestewinking