| candyx_5036 a întrebat:

Azi am auzit din intamplare o discutie intre o prietena si maicasa, ca cica vrea sa-si cumpere lenjerie{intime} rosie ca sa poarte de revelion. Maicasa a intrebat daca stie ce inseamna si ea a zis ca nu stie da' aduce noroc sau ceva de genu. Imi poate explica cineva care e treaba? Sau ce inseamna? funda

Răspuns Câştigător
| Cryss_2345 a răspuns:

Se zice ca daca porti lenjerie rosie de revelion. o sa ai noroc de bani, iubire, fericire si de un an nou exceptional. fundita?:*:*:*

7 răspunsuri:
| Tweetymrrr a răspuns:

Da, se spune ca vei avea noroc in dragoste happy

| Graphee a răspuns:

Se zice ca iti aduce noroc in dragoste.

O zi buna.

| Lost0in0your0memories a răspuns:

Pai, da este o superstitie. se zice ca daca porti lenjerie intima rosie o sa ai noroc pe partea amoroasa...

| Cryss_2345 a răspuns:

Se zice ca daca porti lenjerie rosie de revelion. o sa ai parte de noroc, iubire, fericire si un an nou exceptional. sper ca te-am ajutat. fundita?:*:*:*

| Eu_7853 a răspuns:

Da chiar aduce noroc.probabil mama ei s-o fi gandit ca ii trebuie pentru altcevasmug
laughing)

| ELena_1470 a răspuns:

Pai se zice ca daca ai lenjerie intima rosiie in noaptea de revelion se zice ca vei avea noroc in dragoste tot anul. Este doar o superstitie. Daca e sa te indragostesti de uun baiat si poti sa faci un cuplu cu el poti si fara sa fi purtat lenjerie intima`n seara de revelion. Bafta. fundabatting eyelashes?

| BiUtsSa a răspuns:

E adevarat... daca porti in noapte dintre ani lenjerie rosie sau un accesoriu rosu love struck se zice ca ai noroc tot anul big grin mai ales in dragoste tongue valabil pentru fete