| Chirila_Daniel_1996 a întrebat:

Azi am luat amenda in autobuz, am platit 50 lei pe loc (tipul doar a scris pe o foaie speciala datele din buletin fara proces verbal si fara semnatura mea) iar cand m-am dat jos mi-a zis ca daca am abonament pot sa contest treaba asta si sa imi iau banii inapoi (am primit un car rosu de suprataxa) intrebarea mea este cam ce trebuie sa fac sa imi primesc banii inapoi.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai abonament? Ti-a dat chitanta? Cum faci dovada ca ai platit amenda daca nu ai un proces verbal? Eu zic sa-ti iei gandul de la bani. O zi buna

1 răspuns:
| Anonima240 a răspuns:

Daca te prinde in autobuz nu mai da buletinu fara el nu are ce sa iti faca. Tatal meu lucreaza la ratb si practic amenda este 100lei dar daca 50 de lei iti da un abonament pe care il folosesti nelimitat o zi intreaga(24 de ore)asta in primul rand.In al doilea rand iti trebuia chitanta