| anonim_4396 a întrebat:

Azi dimineata am gasit un puisor de gaina mort, iar in seara asta, altul. Le-am dat celorlalti cate un Furogal. Ce as putea face sa nu ii pierd pe toti, avand in vedere ca mai am doar 7? Mentionez ca ei sunt cu mama lor.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Du-te la veterinar, el e singurul care poate sa-ti dea tratamentul adecvat.

| mira_3499 a răspuns:

Si eu am patit acelasi lucru am avut 15 puisori si mai am 13, 2 miau murit si am inceput sa le dau furogal de 2 zile si vad ca sau ma inzdravenit! in plus le fierb cate 2 oua pe zi si le toc marunt sunt foarte bune ca au calciu iar noapte i tin separat de closca deoarece o alta posibilitate ar fi ca i calca si mor! bafta