| caidees a întrebat:

Azi e prima data cand am iesit cu o fata afara CA RELATIE si a fost praf.
Am fost rusinos, de pupat am pupat-o, dar m-am simtit prost toata ziua ca n-am facut-o sa rada, din cauza emoțiilor m-am simtit ca ultimul om, m-am concentrat numai pe emotii si de abia am vorbit cu ea. Eu nu sunt nici un baiat plin de viata, am 17 ani, in mare parte sunt serios si incruntat, si suparat. Asa sunt de cand ma stiu si stiu ca in mine zace altceva. Dar nu pot sa ma deschid si sa fiu cum imi doresc cu fetele. Ea e genul de fata cu care vreau sa fiu si am prea multe pretenții de la mine, vreau sa fiu cum ar vrea ea sa fie un baiat dar problema nu e ca nu pot, ci pentru ca nu scap de rusine. Mi-era frica sa ma uit si in ochii ei. Toata ziua am stat încruntat si arogant ca sa-mi maschez timiditatea. Si nu asa vreau sa decurga lucrurile. De cand ma stiu n-am pofta de viata. Cred ca cel mai bine imi iau zilele si scap...

Răspuns Apreciat de Editori
| RobertMoon a răspuns:

Nu trebuie sa faci ceva anume ca sa te placa, iar mai ales nu trebuie sa iti schimbi comportamentul special pentru ea deoarece nu o sa te simti in firea ta. E ca si cum porti o masca, iar cand te intorci la activitatile obisnuite o dai jos si chiar nu merita sa faci efortul asta. Poarta-te normal, iar daca te place o sa te placa pentru cum esti si gata. Daca nu te place treci peste, mai sunt cateva milioane de fete care te asteapta laughing asa ca nu te supara. Prima intalnire este ciudata, stiu. Imi amintesc cum a fost a mea, eu sunt tot genul de tip serios, iar fata cu care m-am vazut m-a placut. Nici macar nu am pupat-o la prima intalnire si mi-a reprosat chestia asta, nu mi-a pasat daca ma place sau nu, dar ne-am vazut iarasi si a continuat relatia cativa ani. Vorbiti, bla-bla si iesiti la alta intalnire, uneori este greu sa iti faci o parere legata de o persoana de la prima intalnire, dureaza ceva sa cunosti o persoana, iar daca si ea crede chestia asta ai sanse mari sa mai iesiti si eventual sa fiti impreuna.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Personal as alege 100% un baiat timid, decat unul imbufnat si arogant.

Din atata lucru nu-si ia nimeni zilele, mai ales ca esti tare micut de varsta si ai o viata inainte, sa tot iesi cu fete si sa le tot faci curte.
Ideea este ca trebuie sa lasi naibii falsitatea, sa te prezinti asa cum esti tu in realitate, timid, rusinos, chiar este de preferat decat opusul pe care te fortezi sa-l afisezi.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

De cand ma stiu n am pofta de viata. Cred ca cel mai bine imi iau zilele si scap...
Te grăbești. Emoțile pe care le ai cu fetele sunt legate de viață. Emoțiile pot fi educate.

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Fi cu Adevărată cine ești nu-i nevoie sa pari altfel sa fi altfel ce rost ar mai avea atunci dacă te dai cine nu ești fi naturală fi cu Adevărată cine ești cine te iubește și tine la tine cu Adevărată te accepta așa cum ești tu cu Adevărată

| isemilia a răspuns:

Hai, ca te place. Daca mereu ai fost incruntat si serios si a acceptat o intalnire inseamna ca stia in ce se baga si ca ii esti si tu drag. Daca vrei, trimite-i un mesaj in care ii explici ca esti timid, ca aveai emotii yada yada ca sa inteleaga si fata de ce erai atat de arogant.

Daca ea ar fi vrut un altfel de baiat stai calm ca ar fi fost iubita unui baiat de genul ala. Daca e cu tine inseamna ca ii place de cum esti tu, iar daca te schimbi doar pentru ca tu crezi ca ar face-o fericita te inseli, fiindca ea e cu tine pentru tine, nu pentru altceva / altcineva.

"Cred ca cel mai bine imi iau zilele si scap..." - Hai, lasa prostiile

Răspuns utilizator avertizat
| felixf a răspuns:

happy este un subiect delicat la 17 ani. Esti un baiat in toata firea, ai incredere in tine, esti descurcaret. Este bine sa adaugi la acestea ca esti simplu si degajat. Esti stapan pe tine si pe ce spui, vorbesti, povestesti. Si de aici incepe totul. Esti un crai in timp ce iesi la o intalnire, esti un artist in capul persoanei pe care o curtezi. Esti cea mai buna varianta a ta atunci cand iesi si doar atunci. in rest esti TU. Data viitoare cand iesi, povesteste-i cele mai amuzante intamplari ale tale, cele mai haioase din tineretea ta, tot ce-ti aduci aminte. Nu trebuei sa-i spui despre cum esti sau cum ti se pare lumea din jur, pur si simplu fi tu insati. Prima intalnire nu este un dezastru daca te mai cauta, Daca fata te-a placut atunci poti continua. Daca crezi ca ai ceva negru pe suflet care te face sa fi incruntat, gandeste-te de unde vine din care trecut al tau si poate reusim sa scoatem din tine "incrunteala" si sa aducem zambetul pe buzele tale. Deci pe scurt, fi vesel prin ceea ce povesteti si gheata se va sparge usor, primul pas l-ai facut. Ea te-a acceptat asa cum esti vezi cum este al doilea happy