| BlackMetalIsMyLife a întrebat:

Azi sunt deniile? Daca da, cam la cat incep si la cat se termina?

Răspuns Câştigător
| Alleee18 a răspuns:

Da. Azi sunt denii. De obicei incep pe la ora 17.00 si se temina cam in 2 ore. Azi e una mai lunga pentru ca se citesc cele 12 evanghelii parca thinking
Sper ca te'am ajutat.Multa bafta :*

3 răspunsuri:
| pinkystyleツ a răspuns:

Da astazi sunt deniile si se termina sambata noapte. Funda?

| alexandra_9303 a răspuns:

Pai deniile au inceput de duminica si tin pana vineri.
si da sunt si azi.happy
incep la oara 5 sera si se termina cred ca la 6... 6 si seara.winking

| kittyKatAlawaysHappy a răspuns:

Deniile au inceput de duminica...de fapt de luni si deci si azi sunt denii. Pai ora de la care incep depinde de zone. Conteaza de unde esti, uneori difera si de la sat la sat sau de la oras la oras. In zona mea demniile incep pe la 6. In general dureaza cam 2 ore. Pot incepe si de la 5, sau 7... ti-am spus, conteaza zona ta. In seara asta se citesc cele 12 evanghelii, iar vineri seara este Denia mare, cea mai importanta, denumita si "prohodul". sper sa afli in curand. pa pa!