| Culcat2u a întrebat:

Am și eu o întrebare.Eu la liceu și în general sunt un timp vorbăreț, asa ca diriga mea m-a mutat în prima banca și nu e ca și cum sunt singurul din clasa aia care vorbesc aproape în fiecare oara.Nu se numește într-un fel abuz de putere dacă ea zicea ca îmi va face referat pentru scăderea notei la purtare dacă nu voi sta în prima banca?

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Absolut deloc, se numeste PREVENTIE ca sa nu deranjezi clasa, fiindca tu nu esti capabil nici macar sa intelegi faptul ca tu esti cel mai mare vorbaret din clasa, deci diriginta facut ceea ce trebuie, conform regulamentului scolar.

Da, iti poate scade nota la purtare daca nu stai in prima banca si asta te va afecta la media generala de la sf de an scolar.
Vad ca te manaca in fund sau poate limba, sa faci ceea ce nu ai voie si o cauti cu lumanarea, ca sa primesti nota scazuta sau parintii tai sa primeasca avertizment pentru incalcarea regulilor impuse de scoala si implementate de diriginta.

| Culcat2u explică (pentru Violleta2022):

Fără supărare fata mea da ești cam proastă.Ce nu înțelegi din faptul ca sunt și alții care fac gălăgie și mai rău ca mine și lor diriga sau alt prof nu le zice nmc

| Violleta2022 a răspuns (pentru Culcat2u):

Nu baitel, nu sunt copil, iar prostia si lipsa de educatie se datoreaza parintilor care te-au crescut, fiindca nici acum nu esti capabil sa intelegi ca s-au luat masuri speciale pentru tine, tocmai pentru ca esti cel mai obraznic din clasa, de aceea esti tinut sub supraveghere, in fata profesorilor.
Jignind adultii spune multe despre educatia ta, de aceea te invita sa fii respectuos si sa asculti, fiindca vei avea numai probleme in viata cu acest vocabular si temperament urat.

| Culcat2u explică (pentru Violleta2022):

1 la mână nu sunt cel mai al dracu din clasa aia, ba chiar o sa te surprindă sunt un băiat care mai toata pauza
sta în banca pe telefon și nu zice mai nmc și ca un om normal mai mai apuca și pe mine vorbitu în ore ca na...
Și 2 la mână nu ți mai da tu atât de amanuntit cu părerea dacă nu știi toate detaliile pentru ca n ai fost niciodată la mine în clasa
Și n ultimu rand nu înseamnă că dacă ești adult și tu spui baliverne sunt obligat sa tac, să ții minte asta!

| Violleta2022 a răspuns (pentru Culcat2u):

Pacat ca nu te-au educat parintii, asa cum ar fi trebuit.

| Culcat2u explică (pentru Violleta2022):

Dacă un om își spune opinia nu înseamnă că e needucat.Sunt zile în care până și ce i apropiați mie îmi vorbesc urat și ma fac sa ma simt ca dracu dar eu nu mai zic nmc.Asa ca nu mai fa din țânțar armasar

| Hyperion7 a răspuns:

Nu e abuz de putere,e justificabil să facă o reorganizare a clasei daca nu faceți liniște în clasa.
Pai,din ce citesc eu,te-a mutat pe tine de acolo pentru că îi stârneai și pe ceilalți și na,trebuia să vina cu o soluție ok.
Daca va muta pe toți în fața,iar era rău, că iar vorbeați.

Pai daca nu respecți ceea ce zice ea, e puțin absurd să îți facă referat doar pentru asta, dar te poate arde din alte părți, așa că mai bine nu te pui cu ea.Doar ca un sfat.

| Culcat2u explică (pentru Hyperion7):

Oricum ideea era ca și alții vorbesc
Și unii nici măcar nu s pe rand cu mine
Și nu le face nici măcar o observatie

| Hyperion7 a răspuns (pentru Culcat2u):

Poate cu tine are ceva in mod special.
Da chiar și așa, nu poți face mare lucru că tot în capul tau se sparge.
Cel mai bine stai liniștit, crede-ma!

| Culcat2u explică (pentru Hyperion7):

Mda...aia e.Mai e un coleg în situația mea.Doar ca el sta acolo unde la mutat diriga doar la ora ei în rest sa la locul lui ca pe el îl acoperă colectivu.Ce noroc pe uniilaughing

| Hyperion7 a răspuns (pentru Culcat2u):

Mna,daca e cu bisericuțe, mai nașpa

| Culcat2u explică (pentru Hyperion7):

Pai cam e și e greu când n ai una