M-am certat cu prietena mea.
Am vorbit cu alta față să stau cu ea din clasa 11. A auzit și cea mai buna prietena a mea și s-a supărat pe mine. E și vina mea, intr-adevar, dar am zis acel lucru cu un motiv: că mă ignora și mai umilise. Mi-am cerut iertare de la ea și ea mi-a spus că nu mă ignora deși o făcea și m-a făcut să cred că sunt vinovată 100%. Iar acum mă simt oribil. Chiar e vina mea 100%?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sigur ca-i vina ta in totalitate, trebuind sa vorbesti intai cu prietena ta, daca nu se supara, nu sa decizi fara sa o intrebi.

Ma rog, asa ar face o prietena adevarata... dar poate tu te-ai plictisit de ea si nu o mai vrei de prietena.

| Hyperion7 a răspuns:

Din ce spui tu, e vina ta 100%.
Acum depinde și de ce v-ați certat.