| Kaulytz_Damon_1999 a întrebat:

Ba frate nu inteleg dc facem romana la scoala,cica ne invata sa vorbim, corect, dar dc ne pune sa analizam sa facem gramatica ne pune cu diatezele si restul, ba frate pana la urma cand vb nu incepem sa analizam morfo-sintactic fiecare cuv...

6 răspunsuri:
| Konata a răspuns:

Toate astea in viata iti vor trebui. Daca erau nefolositoare, gramatica limbii romane era de mult stearsa din orarul elevilor.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ca sa fii si tu cult, sa stii cum sa vorbesti corect gramatical.

| Vans a răspuns:

Tu nici măcar să scrii corect nu ştii, deci te înţeleg de ce ţi-e greu când te pune să faci analiza morfo-sintactică.

| AndreiuuMrrr a răspuns:

Nu te mai duce la scoala daca nu'ti place
Oricum nu stii sa scrii, asta inseamna ca ai mers degeaba pana acum.

Go to caprele.

| MenταLµ a răspuns:

Ma trebuie sa invata-m verbe substantiv pronume etc..parti de vorbire si parti ce proprozitie. Sunt multe de-n vatat. Sa ne exprimam corect.

| Kaulytz_Damon_1999 explică:

P.s am scris in graba era de pe telefon dar nu conteaza......eu vb serios