| anonim_4396 a întrebat:

BAC-ul il am in acest an...si cam am emotii...nu sunt emotiv de felul meu, iar pentru BAC ma simt pregatit ( exersez si repet in fiecare zi ) deci nu imi este frica ca nu am invatat. Cum fac sa scap de aceste emotii?

4 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Sunt inevitabile, nu ai ce să faci. E cel mai important examen din viața ta, te va defini o viață.

| anonim_4396 explică (pentru T0T):

Il defineste?laughing Daca-l ia, in maxim 5 ani nu-l mai intreaba nimeni de nota.

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

Ba să știi că da. Prima întrebare de rezultatele școlare va fi reprezentată de bac. O să fie curioși care o să se întrebe, ce a făcut el la școală și cum s-a descurcat.

| anamariarot a răspuns:

Incearca sa-ti spui zilnic ca nu ai emotii, sa iti impui singur asta. Mie nu mi-a iesit laughing. Pe vremea asta eram super relaxata, cu vreo 2 saptamani inainte de BAC mi-a intrat morcovul in fund, iar la BAC a intrat si iepurele laughing)))))