| iloveunicorns a întrebat:

Băi frate de ce majoritatea intrebărilor acum este despre halloween? Voi nu inţelegeti că haloweenul nu este o sărbătoare românească? Este din alte ţări, si noi doar copiem ce vedem, ca si Valentine`s day. Ce faceţi voi este doar o pierdere de timp şi de bani...
Păreri?

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Asa e, multi mititei nu stiu ca acea sarbatoare vine din EE.UU si au nevoie de informatii.

Apache
| Apache a răspuns:

Haloweenul nu este demult o sarbatoare ...este o petrecere, o forma de distractie!
De parca mai faci cineva sarbatorile pentru ceea ce inseamna ele...le facem pentru mancare si distractie.si timp liber!

| Rockart a răspuns:

Bună! Sunt de acord cu tine.Ei vor idei peste idei,de unde atâtea idei? Decât să posteze atâtea întrebări ar trebui să se uite la cele din urmă pentru că găsesc aceleaşi răspunsuri.

Mă întreb, dacă în Romania e aşa mare chestie cu Halloween-ul ăsta de umplu site-urile cu întrebări stupide... cum o fi în America, unde chiar se sărbătoreşte?

| Jigsaw a răspuns:

"Băi frate de ce majoritatea intrebărilor acum este "
Intrebarile este rolling on the floor

| iloveunicorns explică (pentru Jigsaw):

Ha ha happy, ce amuzant.
Repet că nu sunt român!

| Jigsaw a răspuns (pentru iloveunicorns):

Normal ca e amuzant.De unde provii?

| iloveunicorns explică (pentru Jigsaw):

Din anglia happy.

| iloveunicorns explică:

31.10. ar trebui să fie o zi normală.

| Sabyynna a răspuns:

Colegii mei vor sa se duca la colindat de Halloweelaughing. Deci muti nu pricep ca la noi nu se sarbatoreste in tarile in care este o traditie. Pentru romani este doar un alt motiv de a petrece si a se imbata...tongue

| JustDream23 a răspuns:

Toti intreaba deoarece la majoritatea scolilor se tine un bal de hallowen... Nu ca ar fi nu stiu eu ce... Ma rog ce-l putin eu din cauza acceasta am pus o intrebare asemanatoare nu fiind ca m-ar interesa sarbatoarea in special. Have a nice day!

| ReallySomebody a răspuns:

Apai mno, li se pare o sarbatoare frumoasa. Da ma rog, nu asta are importanta, dar cu siguranta toate intrebariile despre halloween sunt datorita datei pe care este, si ce se mai serbeaza atunci (ziua mortiilor) adica, inainte era frumos la ziua mortilor (auzi frumos, adica imi placea ca se vedea frumos totul cu lumanari.) dar deja ca peste tot circula chestia cu halloweenul, mi se pare ceva imprumutat care nu`si are rostul.Adica ei au inventat sarbatoarea(americanii) si ar trebui sa o serbeze numai ei, la fel ca si cu Ziua Recunostintei :-J ma lasi cu zilele voastre.au facut`o sa para mai speciali si au reusit! acum toate tariile (aproape toate cam mai bine de 50% o serbeaza).Dar ma rog, asta e parerea mea, si nu are importanta asa mare!
O zi buna!