| vivigreen a întrebat:

Baiatul de care imi place si-a rupt de curand piciorul si nu a mai venit la scoala...Ma gandeam sa-l sun (l-am sunat doar odata de cand s-a intamplat incidentul si nu prea am stiut ce sa-i zic) Ce sa vorbesc cu el, si ce sa-i zic? chiar as vrea sa- si vad...

4 răspunsuri:
| Hieer a răspuns:

Pai..intraba-l cum se m-ai simte? Daca poti sa-l ajuti cu ceva... daca ar fi de acord sa te duci sa il vezi.

Sper ca te-am ajutat!

| SimonaQs a răspuns:

Intrabal cum se simte daca il mai doare daca s-a plictisit daca face recuperari ceva daca poti sa ii duci u temele de la scoalalaughing... Chestii din astea obisnuite cand va veni la scoala daca e cu tine in clasa poti sa ii zici ca iti simtim lipsa si noi si profesorii... poti u sa inventezi ceva pe moment love struck Sper ca am putut sa te ajut. Funda big grin

| Mareacluj a răspuns:

Pai uite, acum ai putea profita si de faptul ca vin sarbatorile, sa-i urezi sarbatori fericite si pana la urma e un gest ce nu poate fi interpretat decat ca unul frumos, sa-l suni sa-l intrebi cum se mai simte. iti dai seama, fiind acasa o perioada, departe de colegi, departe de ce se mai intampla in cercul in care obisnuieste sa iasa, eu cred ca s-ar bucura. Eventual ai putea sa-i mai povestesti ce s-a mai intamplat in lipsa lui la scoala si o sa vezi ca o sa aveti ce sa va spuneti.

| Ykz a răspuns:

Bună.

Sună-l şi întreabă-l dacă se simte bine, dacă are nevoie de ceva, dacă are moralul jos, încearcă să il ridici. Fii lângă el dacă chiar are nevoie, dacă tu simţi că ceva nu este în regulă cu el, vorbeşte cu el despre asta. Fii lângă el la bine şi la rău, aşa. poate va exista ceva între voi.

Succes :*.