| detty24 a întrebat:

Băieți, după părerea voastră ce calități ar trebui să aibă o fată?
♪ Fundiță & vot ♪

Răspuns Câştigător
| Jijell a răspuns:

Pentru mine cele mai importante ar fi:

Sa vorbeasca deschis, sa fie indrazneata. Cand ai o calitate trebuie sa stii sa o scoti in evidenta, comunicarea este pe primul plan.
Sa se ingrijeasca, sa stie sa-si puna in valoare frumusetea, dar sa o faca cu stil, nu pitzi.
Si evident, sa fie loiala baiatului pe care l-a ales.

15 răspunsuri:
| AdrianL a răspuns:

HMM.....Inteligenta,Suflet Bun, Frumoasa acum daca nu e asta e macar primele 2 si sa nu fie curva.

| Jorah a răspuns:

Sa isi vada de treaba ei, sa nu se implice in toate lucrurile care nu o privesc. Nu trebuie sa fie neaparat foarte frumoasa, nu toata lumea e perfecta. Sa vorbeasca deschis, sa fie de "gasca", sa nu se drogheze, sa nu se combine cu mine doar pentru sex.

Si calitati mai speciale/optionale, astea pentru gusturile mele ( ce fete imi plac MIE )

- Blonda cu ochii albastri.
- Bruneta cu ochii negri.

Acum fiecare cu gusturile lui.

| detty24 explică (pentru Jorah):

Nu ma incadrez laughing bruneta cu ochi verzi (poza) laughing nu cred ca aparentele conteaza cel mai mult, eu sunt de gasca, imi place sa traiesc viata la maxim mereu cu zambetul pe buze nu-s perfecta nimeni nu e dar nu inteleg daca toti baietii spun ca nu conteaza daca nu arata fata a fotomodel sa fie de treaba etc. atunci de ce sunt atatea fete care sunt judecate doar pentru ca nu au trei tone de machiaj si fuste pana-n fund... sad

| Jorah a răspuns (pentru detty24):

Chiar nu conteaza cum arati, eu am zis aia cu bruneta/ochii negri deoarece asa imi plac mie mai mult fetele. Dupa raspunsul tau pari o fata foarte ok, sper sa gasesti pe cineva care te merita! :*

| detty24 explică (pentru Jorah):

Mi-am gasit deja perechea tongue sunt logodita ♥

| Jorah a răspuns (pentru detty24):

Atunci felicitari! Sa va tinta.

| lpavel a răspuns:

Parerile difera de la baiat la baiat dar in general fiecare baiat se asteapta ca o fata sa fie cat mai feminina, adica sa nu fie baietoaica happy asta-i regula cea mai importanta zic eu apoi restul sunt destule asa cum am mai zis difera de la baiat la baiat... sa fie cat mai sexy, sa fie de gasca, sa para mereu vesela plina de viata chiar daca nu e happy etc

| MrAnderson a răspuns:

Draga Detty,

E o mare greseala sa incerci sa stabilesti niste criterii generale dupa care sa te ghidezi, ca sa fii mai atragatoare.
De fapt, cred ca mi se pare cel mai ne-atragator lucru, sa incerci sa pari persoana care nu esti. Asta cred ca a raspuns la jumatate la intrebare.
Ne plac fetele frumoase. Simplu.
Dar frumusetea are atatea forme, incat nici nu pot incepe sa le descriu aici.
Fii cine esti, si persoana care te va placea pentru asta, te va merita intru totul.

Cu drag,
Neo

| TomaTamaraTania a răspuns (pentru MrAnderson):

Ai dreptate doar partial. Eu in adolcescenta cautam sa vad ce place altora. La urma urmei toti facem lucruri ca sa fim placuti altora. Ea incearca sa inteleaga cum gandesc baietii si mi se pare cel mai corect sa va intrebe pe voi... unele discutii intre fete sunt inutile mai bine se intreaba un barbat ce gandeste decat o femeie despre ce gandeste un barbat. Eu daca incerc sa-i plac barbatului meu il intreb daca ii place ceva sau nu (in anumite aspecte doar). Asta nu inseamna ca incerc sa fiu altcineva. S-apoi de ce barbatii se uita dupa fufe daca apreciaza fetele cuminti? Asta la o anumita varsta nu se prea intelege. Fata a pus o intrebare poate si din curiozitate. O sa faca un rezumat in capul ei si o sa traga o concluzie pentru ea. Nu vrea sa va cucereasca pe voi laughing

Dar am observat raspunsuri sincere si fara caterinca si asta e de apreciat din partea voastra ( a barbatilor).
Numai bine!

Tamara

| TomaTamaraTania a răspuns:

Pot sa-ti raspund si eu, chiar daca nu-s baiat?
o vorba din popor zice ca femeia trebuie sa fie: gospodina in bucatarie, doamna in societate si buna in pat (ca sa nu zic curva, ca nu vreau sa se inteleaga gresit). Din cate am observat baietii nu apreciaza femeile care se expun prea mult ci pe cele cu simtul umorului si inteligente. Femeile care gatesc sunt apreciate, daca mai sunt si sexy si inteligente sunt perfecte, parfumate si ingrijite. Logodnicul meu uraste fitele.

Scuze ca m-am bagat asa in seama, hi, hi big grin

| detty24 explică (pentru TomaTamaraTania):

Sigur ca poti tongue esti draguta happy asa cred si eu dar totusi nu mi se pare corect ca pitipoancele alea cu fite in cap sa fie apreciate si fetele mai simplute sa fie in umbra lor...

| TomaTamaraTania a răspuns (pentru detty24):

Nu-ti bate capul cu pitzi. ele sunt superficiale. Un barbat adevarat recunoaste o femeie adevarata. Daca ai incredere in tine nu te intrece nicio pitzi. Din cate am observat din raspunsurile baietilor de aici, nici unul n-a zis ca fata ideala sa aiba fusta mini, fite si 3 kg de make-up, hi, hi!

| Rockafellas a răspuns:

Buna. Sa fie inocenta si pura, nu imi plac tarfele la caracter, adica parsivele care o ard cu meschinarii, invindii, rautati, etc. Bafta

| AlexUnderADS a răspuns:

Sa aiba cate putin din toate si in nicio privinta sa nu cada in extreme. De exemplu, sa nu fie foarte romatica dar nici perversa (undeva de mijloc). Sa nu fie plictisitoare dar sa nici nu vorbeasca non-stop. Sa nu exagereze in ceea ce priveste aspectul ei dar sa nici nu fie una care nu se ingrijeste. Astea au fost doar cateva exemple. Sunt multe aspecte in care sunt de parare ca trebuie o anumita "masura" daca pot spune asa.

| Sorinel2011 a răspuns:

Sa fie draguta, sa ma poata sa faca sa rad, sa ma determina se imi depasesl limitele, sa ma afca sa fac lucruri de care nu ma credeam in stare, sa poata fi sexy fara sa se dezbrace