| Cryssbest a întrebat:

Ce calitati ar trebui sa aiba, in opinia voastra, prietenul ideal?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prietenul ideal e cel care te cunoaste mai bine decat oricine si in care ti-ai pus toata increderea. Cel cu care poti vorbi despre orice, fara sa te feresti, cel care iti este intotdeauna alaturi, cel care stie sa te inteleaga asa cum nimeni nu poate.

8 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Daca esti in cautarea prietenului ideal, plin de calitati nemaipomenite, vei ramane cu siguranta singura.Nimeni nu e perfect, trebuie sa acceptam ca suntem oameni si suntem predispusi la greseli.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Sa nu uitam ca nimeni nu este perfect, cred ca exista doar dorinta de a fi. Vrem sa fie sincer, sa ne iubeasca, sa nu ne insele, sa ne respecte, sa fie comunicativ, glumet, etc...etc...

| Cryssbest explică:

@crissu92 - in sens de "amic"/"amica"

| Cryssbest explică:

@Elena, raspunsul tau e... ideal. Am incremenit citindu-l, pentru ca exact asa as fi raspuns si eu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea exista un prieten ideal care sa-ti satisafaca toate poftele pe parcursul vietii. Chiar daca la inceput asa se va intampla, pe parcurs pretentiile tale vor creste si va veti indeparta.
Dar hai sa dau cateva calitati: originala, directa, amuzanta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu facem confuzie intre "perfect" si "ideal". Omul perfect nu exista, un om ideal insa da. Cineva poate fi ideal pentru o persoana, daca satisface anumite cerinte la care acea persoana tine si vrea sa-i fie respectate. In consecinta, Elena a spus bine acolo, ce a spus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu de fapt vreau un raspuns dar totusi trebuie sa te intelegi cu prietenul sau prietena.

| sorin16 a răspuns:

Prietenul ideal e acela care e in toate momentele alaturi de tine.