| anonim_4396 a întrebat:

Baieti cand iesiti din dus va stergeti si in zona anusului? sau Nu trebuie stearsa zona aia?

7 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Normal ca trebuie, nu trebuie sa fii baiat ca sa stii asta. Acolo se aduna cele mai multe bacterii si fiind zona mai "ferita" bacteriile alea se inmultesc si poti si sa te iriti. Si nu doar asa cu mana, ideal ar fi cu sapun/gel de dus si burete, apoi sa speli buretele

| Furnicuta000 a răspuns:

Si daca te referi strict la sters, da, te stergi cu prosopul pentru ca nu e bine sa ramai umed mai ales in zonele "ferite" pentru ca pot aparea infectii si iritatii mai apoi

| anonim_4396 explică (pentru Furnicuta000):

Mersi frumos furnicutohappy

| StoicAnalysis a răspuns:

Nu, noi restul lumii ne sigilam fundul cu folie de plastic.
Lasand gluma la o parte, tie ti-ar placea sa iesi din dus ud in fund? laughing

| MistarGoGu a răspuns (pentru StoicAnalysis):

10 min am RAS cu lacrimi... aia cu folie a fost BESTIALA -!

| MistarGoGu a răspuns:

Fa dintr-un tricou vechi de bumbac *( material bun si moale ) 2-3 pătrățele de cârpă si foloseste-le in zona aia! Buretii pot sa irite pielea de la fesieri. Sapuneste o bucata de cârpă cu gel Sau săpun si sterge delicat zona aia... dupa care speli bine carpa o usuci si o folosesti iar. Daca ai mai multe tricouri vechi iti poti face chiar 5-sau 6 bucăți important sa fie bumbac!

| MistarGoGu a răspuns:

Nu stiu daca ai fost prin țări musulmane! Aia nu prea folosesc la dos hartie! Au capre pentru sters sau spălat! Consideră hârtia *( haram = spurcată )! Si intr-un fel cam Au dreptate nu stiu cat de " igienică z" mai este hârtia " igienică ".