| anonim_4396 a întrebat:

De ceva timp simt intepaturi in zona anusului si mancarimi.Mereu am scaun incomplet (nu am senzatia, pentru ca daca bag hartia mai adanc ies foarte multe fecale). Ce trebuie sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Mayhem666 a răspuns:

Doctorul e raspunsul, noi putem decat sa iti dam idei de ce ar putea fi, dar doctorul iti poate spune sigur, si iti poate da si un tratament.

| untu a răspuns:

Deci s-ar putea sa aveti o constipatie sau hemoroizi, iti recomand sa luati de le farmacie supozitoare cu glicerina si bagati in anus si asteptati vreo 10-30 minute si apoi mergeti la baie si sa va faceti treaba mare usor!

| AdrienWH a răspuns:

Mai bine ai consulta un doctor...S-ar putea sa ai OXIORI daca te mananca...