| denis_8969 a întrebat:

Baieti si Fete ce inseamna [emo] va rog spuneti-mi

4 răspunsuri:
| TheFeeye a răspuns:

Emo sunt copii aia carora le vezi doar juma de fata( adica doar gura ), si care au des tentaive de sinucidere.
Adica stii tu emo= emotiv, ei sunt super emotivi, plang din orice... Enfin ceva de genul thinking
Dat fiind faptul ca traim in Romania, oricine e imbrcat in negru si asculta rock e emo :/. Epic faill dupa parerea mea.

| whispersinthedark a răspuns:

Pooi Emo provine de la cuvantul emotional. Sunt acele persoane, in special adolescentii care se simt respinsi, neintelesi de catre persoanele din jurul lor.Dar acum e foarte simplu iti lasi parul mare si te imbraci in negru si gata esti '' EMO''. Dupa parerea mea e mai mult decat ce se vede la exterior. Numai bine! fundda`batting eyelashes

| BubuksDeea a răspuns:

Emo=o persoana emotiva,care plange,se inchide in ea, isi alege prieteni nepotriviti, nu tine la viata.

| Alexxander a răspuns:

Emo= eu ma omor rolling on the floor