| princess_6573 a întrebat:

Baieti! (17-19 ani) Ce inseamna la voi cand spuneti unei fete ca: "M-am atasat de tine"?

4 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Mai, fata respectiva este motocicleta, ca sa-i spui ca te-ai atasat de ea, esti o anexa a ei folosita pentru transport bagaje?
Totusi, sa nu exagerez, expresia este corecta, in afara de a te alatura de cineva sau ceva, mai inseamna si a te lega sufleteste de cineva sau ceva, ceea ce duce la atasament, adica o afectiune puternica si durabila fata de cineva.
Ia in consideratie si parerea mea, te rog...

| Andreea_1440 a răspuns:

Adica te-ai obisnuit cu acea persoane si daca r disparea din viata ta ar fi ca o rupturasad te simti bine in preajma ei nah tu simti asta

| marijoana a răspuns:

Eu unul nu zic orcarei persoane ca m-am atasat de ea... doar pentru a ajunge la anumite interese, precum o fac uni. e o intrebare buna. dar raspunsul corect sigur il gasesti la persoana care ti-a zis aceste cuvinte. adevaratul raspuns acolo il gasesti fiecare simnte diferit.

| princess_6573 explică:

Asteptam mai mult raspunsuri de la baieti, dar multumesc.