| iiooaannaa26061994 a întrebat:

Baieti si fete de ce vi se pare cool sa beti alcool?

Răspuns Câştigător
| Emeraude a răspuns:

Nu e deloc cool, dai dovada de iresponsabilitate si de indiferenta fata de propria persoana.Nu esti cu nimic mai special daca iti bati joc de corpul tau. Oamenii nu te vor respecta si nu te vor aprecia mai mult, ba din contra, iti vei atrage dizgratia, chiar antipatia multor oameni care stiu sa pretuiasca viata cu adevarat si care te-ar putea ajuta.

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mie nu mi se pare cool sa beau alcool nu are rost si imi aduce moartea mai repede la usa asa ca apa sau fanta merge bine.

| NoCharachter a răspuns:

La unii li se pare cool pentru ca o fac prietenii lor, altii pentru ca se cred smecheri, altii pentru ca n-au ce face, iar altii din depresie.

| bianca9422 a răspuns:

Mie personal nu mi se pare cool sa beau alcool
si nu mi se pare cool nici ca cei din jurul meu sa consume alcool pana ajung la inconstienta

sunt 100% de acord sa bea alcool dar cu limitele de rigoarewinking

| AlerimxD a răspuns:

Nu mi se pare, este absurd să crezi că ceva e cool doar pentru că mulți o fac și mai ales când nu câștigi nimic bun din acel lucru.

| minnieee a răspuns:

Mie chiar nu mi se pare cool.Nu mă încântă nimeni dacă bea şi se dă în spectacol până când vomită.Şi a doua zi toată lumea "Ce m-am îmbătat aseară, ce tare oh go on".
Mă rog, noi cei care nu vom bea sau nu bem la o petrecere suntem fraieri...

| Bogdan9183 a răspuns:

Nu e cool. Unii din noi cred ca ceilalti vor avea o parere mai buna despre ei daca fac chestii gen alcool, tigari, droguri, etnobotanice. E o problema psihologica uneori, poate si depresie, mai stii...

Dar a mai merge cu baietii la o bere sau asa, chiar de la varste mai mici ( 14 - 15 ani) nu mi se pare o chestie atat de grava.
Daca vezi copilu de 12 ani cu sticla goala de vin in mana, aici deja e neglijenta din partea familiei + anturajul nefavorabil care te strica cu totul.

| MikeAlexis a răspuns:

Sa bei o bautura nu e cool. Nu stiu de unde le scoti. Omul bea o batura vara dupa o zi de munca,bea o bautura la un eveniment special, bea o bautura ca sa se simta bine, bea o bautura cand incheie o afacere. Nici decum nu bea doar ca e 'cool' De unde naiba le scoti?

| Filip_9704 a răspuns:

Mie unul nu mi se pare cool. beau o bere pe saptamana de placere, nu ca sa fiu cool.