| lovecats123 a întrebat:

Baietiiiii! Voi preferati o fata mai baietoasa(joaca fotbal, prefera tenesi, nu tocurile, asculta Rap, e foarte rebela, nu ii place sa se aranjeze, nu plange niciodata, e foarte priceputa la sport, are muschi, injura, fumeaza) sau o fata care (e mai sensibila, prefera tocurile, fustele, ii place sa se machieze,nu se pricepe deloc la sporturi, se comporta uneori copilareste, da impresia ca are nevoie de protectie)?

41 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Cred ca majoritatea prefera a 2 varianta.plus ca un baiat daca vede o fata ca are mai multi muschii ca el sau ca e mai priceputa in treburi baietesti k el se poate simti intimidat.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Prima e femeia bărbat, vorba unui prof de-al meu, atunci când vedea o studentă prea sfioasă: "Fii mai bărbată!" : ))
A doua e mai feminină, totuși, aș crede că bărbații preferă feminitatea și sensibilitatea. Mai degrabă, le place să ofere protecție, nu să primească.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru floresdemayo):

Barbatii adevarati detesta mimozele, femia trebuie sa fie vulpita, nu printesa.

| floresdemayo a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

A fi feminină nu înseamnă neapărat, a fi o mimoză. Ori un top-model. Nu înseamnă neapărat a purta decolteuri adânci, unghii/gene false, ori tocuri foarte înalte. Există femei care, chiar dacă au o personalitate puternică, știu să fie delicate. În gesturi, în atitudine... Știu să aibă un surâs dulce. Își păstrează feminitatea, chiar dacă adoptă o ținută sport, fiindcă știu să își acorde atenție, să se îngrijească de frumusețea lor.
Că sunt(em) mai vulpițe, mai poznașe, ori mai năbădăioase, mai știi, poate că asta ne sporește farmecul.
Acum, dacă tu preferi femeia în "colanți cât mai strâmți" (eu nu am văzut și colanți largi) ai tu interesul tău. Noi nu ne băgăm... : ))

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru floresdemayo):

A, si sa faca sax oral, neaparatwinking Asta e criteriu de departajare.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru floresdemayo):

-->www.youtube.com/watch?v=wAxl1xfwGoY
Asta ca o paralela la subiect.

| T0T a răspuns:

Undeva pe la mijloc.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Nici una nici alta. Prefer o femeie care stie sa ma aduca unde vrea, care face sport in colanti cat mai stramti, care stie sa se poarte in societate si care stie sa fie femeie atunci cand trebuie.

| anonim_4396 a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

"colanti cat mai stramti" laughing. femeie in societate nebuna in pat sau ceva de genul a?

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu nu sunt foarte bun la a da detalii, cine cunoaste la ce ma refer stie despre ce vorbescwinking O femeie adevarata trebuie sa stie sa excite un barbat fara a fi vulgara. Trebuie sa cunoasca complementele circumstantiale de timp, de loc si de mod : ''unde'' ''cand'' si ''cum''. Ce-i drept pentru asta iti trebuie nitel scoala vietii, putina maturitate si putina viclenie in gandire, n-o sa vezi o pustoaica de 20 de ani in stare sa faca ce spun eu.

| FaraNume1245 a răspuns:

Hmm. Prefer a doua varianta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baietii prefera fete nu alti baieti, asta da nu sunt gay. primele randuri scrise de tine, descriu un baiat nu o fata normala. parerea mea

| CristinaSNC a răspuns (pentru anonim_4396):

Adica daca poarta tenesi, joaca fotbal, asculta Rap nu e fata? E baiat?

| Hitler666MD a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci fetele "baietoase " prefera baieti "feminini" laughing?

| anonim_4396 a răspuns (pentru CristinaSNC):

Are comportamentul unuia. mie unu nu mi se pare cine stie ce atractiv asta la o fata

| CristinaSNC a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci port tenesi, ma duc la fotbal cu baietii si ascult rap... nu-s atractiva, acum inteleg de ce sunt singura laughing laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Hitler666MD):

Ori gay ori tipi maisivi ca Arnold laughing. sincer acum, habar nu am, nu mi/au placut niciodata fetele de genul. si prietena mea face sala, dar pana la mereu tenesi, rap etc e cale lunga. tot si/a pastrat feminitatea, atractia

| anonim_4396 a răspuns (pentru CristinaSNC):

Poate esti lesbi si nu stii laughing

| CristinaSNC a răspuns (pentru anonim_4396):

Nee stai calm, ca aflam de mult laughing

| CristinaSNC a răspuns (pentru anonim_4396):

Chiar nu vad ce ai tu cu tenesi si rap-ul :))
Uite aici una care face sala are muschi, asta nu o mai face femeie?
https://www.facebook.com/yanita.yancheva?fref=ts

| anonim_4396 a răspuns (pentru CristinaSNC):

Mintete tu in continuare. stiu o femeie de 30 de ani care de 3 ani merge la toti doctorii si chestii de genul, a avut un copil cu un barbat si acum ala bala portocala, e lesbi. nu o mai atrag barbatii ci femeile. deci, nu zice hop pana nu ai sarit gardul

de aici si parerea mea despe religiosii fara creier care cred ca a fi gay e o alegere. femeia aia 3 ani a mers la toti doctorii si psihologii, deci numai tine de o simpla alegere

cat despre tine, serios acum, nu stiu ce baieti te/ar placea. daca nu esti feminina, nu stii sa te imbraci nici dracu nu te ia. serios acum, cine ar merge cu una ca tine la un rastaurant cu tenesi? laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru CristinaSNC):

Dor am scris mai sus ca si prietena mea face sala dar asta nu o face neatractiva. tenesii, libaj de baiat, rapul si altele o fac. cel putin pentru mine, ce stiu altii

| anonim_4396 a răspuns (pentru CristinaSNC):

Cristina, tu esti superba. Faptul ca porti tenisi, ca mergi la sala si ca asculti rap, te face diferita de restul, nu baietoasa kiss

| CristinaSNC a răspuns (pentru anonim_4396):

Vai :3 multumesc mult kiss! Stiam :3, uite cata modestie, stiu ca apreciezi asta la mine laughing

| CristinaSNC a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta e mor singura laughing. Daca nu apareai tu cu raspunsurile astea atat de inteligente nu stiu ce ma facem, nu aflam niciodata. Esti un zeu al destinului, iti multumesc kiss! Acum stiu ce viitor am, si ca nu o sa atrag nici un baiat ca port tenesi si ascult rap, mai ma duc si pe la fotbal, pacat de mine, trebuia sa raman la stadiul de ma juca cu papusi. Asta e, viata merge inainte. Inca o data mi de multumiri maestre! Fetelor nu mai purtati tnesi si nici nu mai asculati rap ca muriti singure!

| anonim_4396 a răspuns (pentru CristinaSNC):

Normal laughing)) kiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai...mie îmi place ca o fata sa fie feminina, sensibila, însă in acelasi timp sa fie si stapana pe ea. Sa nu fie chiar neajutorata. Mi se pare normal ca o fata sa se poată apara cat de cat si singura (aici nu fac referire la violenta neapărat). Si daca asculta rap ce? Si mai bine! Genul asta de muzica e prea super si ar fi păcat sa nu fie îndrăgit si de de fete. Strict părerea mea.

| CristinaSNC a răspuns (pentru anonim_4396):

Respect pentru Gani! E o femeie in rap, dupa parerea cuiva de mai sus ramane si ea singura laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru CristinaSNC):

Respect!

| anonim_4396 a răspuns (pentru CristinaSNC):

Sunt curios ce varsta ai? te-ai victimizat singura ca o ciutanca de 12 ani si sa stii ca a fost foarte penibil. eu nu ti-am zis ca o sa mori singura sunt destui baieti care te-ar place ( gen brotac ) dar mie unu imi place o fata care stie sa se imbrace frumos, atractiv /feminin, nu o rock-arita sau mai stiu eu ce.

"Daca nu apareai tu cu raspunsurile astea atat de inteligente nu stiu ce ma facem, nu aflam niciodata. Esti un zeu al destinului, iti multumesc" mda, nu cred ca ti-ai dat seama cat de penibil e sarcasmul asta.dar am vazut de ce sunt eu "baiatul rau", 1, ca nu sunt de acord cu tine si 2 ca nu te pup in dos. de aia brocat il vezi mai bine ( nu o lua ca pe o insulta brotacel)

| CristinaSNC a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce de concluzi tragi tu laughing

| Teardrop a răspuns:

De ce trebuie să fie numa' extreme? De ce nu poate fi ceva între ele? Sfat de la mine: nimănui, nici băieţilor, nici fetelor nu le plac extremele.

| Teardrop a răspuns:

PS: Ţie îţi place un băiat mai feminin (e mai sensibil, nu se pricepe deloc la sporturi, se comporta uneori copilareste, da impresia ca are nevoie de protectie) sau un băiat care joaca fotbal, prefera tenesi, asculta Rap, e foarte rebel, nu ii place sa se aranjeze, nu plange niciodata, e foarte priceput la sport, are muschi, injura, fumeaza?

| CristinaSNC a răspuns:

Depinde de baiat acum. Din descrierea ta ma regasesc jumatate in prima "fata" jumatate in a doua, dar totusi nu poti sa faci un criteriu preferat de baieti in general, fiecare are propriile gusturi. Mi-ar placea sa stiu ce fel de fata esti tu dintre cele doua descrise. happy

| IonutCG90 a răspuns:

Bună. O combinație letală între cele 2 paralele descrise de tine. Aia prefer eu tongue (De aia o să mor virgin big grin whistling)

| floresdemayo a răspuns (pentru IonutCG90):

Nu vei muri virgin, te vor viola fetele.hee hee

| CristinaSNC a răspuns (pentru IonutCG90):

Nu mori asa stai calm, viata ne *** pe toti laughing. Mai sunt si combinatie intre cele doua tipuri descrise.

| Romb3r a răspuns:

#2

| Aleexandraaaaa97 a răspuns:

Categoria sport pentru majoriatatea fetelor e nula pentru ca fetele nu se pricep la sport doar unele, gen tu, ce preferi tu sa incalti asta nu cobteaza dar nu e normal sa iesi in club in tenisi, trebuie sa stii sa fi si feminina. Treaba cu fumatul o fac si fetele feminine la fel si cu injuratul. Trebuie sa te aranjezi sa te machiezi nu cine stie cum dar sa fi putin aranjata si ingrijita, niciunui baiat nu ii place una cu parul tot timpul prins aratandu-si muschii adica ar fi mai mult o prietena. Daca vrei sa se uite un baiat la tine ar trebui sa mai tai din trasaturile tale

| Teardrop a răspuns (pentru Aleexandraaaaa97):

Deocamdată, în România, la Jocurile Olimpice, medaliile vin mai mult de la fete, decât de la băieţi. La fel şi recunoaşterea internaţională.