| JiTerra a întrebat:

Ce alegeti baieti?
O fata mai feminia, careia ii place sa poarte tocuri, rochii [bine..nu chiar zilnic -.-'] careia nu prea ii plac sporturile gen box etc, mai sensibila

sau

o fata mai baietoasa, de cartier, careia ii place sa poarte. tenisi, blugi..sa se uite la...thinking wrestling, fotbal si de astea, si care nu e atat de sensibila

Care? [stiu ca difera de la unii la altii, dar totusi :d]

17 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Mie imi plac fetele feminine.

| ROB3RT89 a răspuns:

Tot ce ai spus mai sus nu reprezinta nici o relevanta,in principiu e doar aspectu fizic,iar pentru cele "de cartier" cum spui tu,activitatile si hoby-urile lor reperezinta ceva irelevant!
Prefer fetele simple(nu conteza daca sunt sensibile sau nu)daca au ceva personalitate,ma atrag mai mult decat ma atrage espectu fizic.
O relatie se bazeaza pe iubire,incredere, respect reciproc, comunicare si fidelitate. Cele "de cartier" isi vor gasi un baiat pe masura, doar sti, gusturile nu se discuta!

| Lamaitzza a răspuns:

Cred ca ai asociat un pic gresit. Fetele baietoase sunt sensibile. ( : Intotdeauna. Dar nu poti afla ceva pana nu cunosti o persoana. Mie nu-mi place sportul dar port numai tenisi, blugi, hanorace..nu ma machiez si chestii, n-am mai purtat o rochie de la 9 ani. laughing.

| Mangustă a răspuns:

Ceva asa intre. O fata cu cap care stie sa le combine. Sa practice box, de exemplu si sa asorteze o rochie cu niste pantofi.

| Liviu a răspuns:

Prefer una intre si intre, adica sa nu fie o baietoasa, insa nici vreo fitoasa, insa..eu merg pe premiza ca barbatu destept isi creeaza femeia idealahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca conteaza, oricum nu tu alegi, te poti indragosti de cine nu credeai ca te vei indragosti vreodata. Inima este cam ''chioamba''.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici nu incape indoiala ca prima varianta, cum ar fi sa ma duc cu una baietoasa la nunta fratelui meu (sa zicem) ea cu blugi, tenesi si mai stiu eu ce naiba, nu. Una care stie ca e frumos o rochie cu tocuri etc etc ca pana la urma e fata nu pe invers ce naiba. Oricum mult mai mult imi place cea sensibila dar nu inseamna ca, daca se uita la wrestilng e baietoasa sau cel putin a mea nu ar arata asta, deci prima varianta

| PotatoMustDie a răspuns:

Clar prima varianta. Mie imi plac fetele mai feminine.

| val31989 a răspuns:

Buna.Eu sunt fata si prefer sa-ti spun parerea mea chiar daca ai scris intrebarea adresata baietilor.
Pai, eu cred ca majoritatea baietilor prefera fete mai sensibile, mai feminine, cu tocuri; rochii...etc.
Si am auzit mai putini baieti sa zica ca le plac fetele mai baietoase, care se uita la wrestling, fotbal si care se ocupa cu sportul.Asta nu prea stiu de ce... laughing
Mie ca fata imi place sa fiu baietoasa,sa port blugi, sa ma ocup cu sportul, si intr-un timp chiar ma uitam la wrestling si fotbal. laughing
Eu ca fata, consider ca sunt mai cool fetele alea mai baietoase.
Tu din care parte faci parte, prima sau a doua?
Baftawinking

| JiTerra explică (pentru val31989):

A, eu..paithinking acus un an-doi ma uitam la fotbal...chiar si la wrestling, acum insa nu. thinking rochii si tocuri..imi plac unele modele de rochii, si pantofi.dar nu prea imi place sa le portlaughing sunt genul care prefera mai casualthinking mereumi-a placut stilul vestimentar cu blugi [rupti sau nu] mai street sa zic asa :d si..nu sunt foarte sensibila in sensul ca. urasc lucrurile prea siropoase..baietii gen romeo x.x si nu-mi place sa plang in public din cauza problemelor mele. [la inmormantari si de astea e altceva.] deci merg mai mult pe a doua varianta, dar am si din prima ceva, ceva. Am pus intrebarea asta cu toate ca eram constienta ca majoritatea vor alege prima [logic laughing]

| val31989 a răspuns (pentru JiTerra):

Si eu tot cu stilul casual sunt laughing ...mai port si rochii,fustite, pantofi dar totusi nu ma simt atit de bine in rochii cum ma simt in blugi(rupti) laughing
Si da, ma uit la wrestling, imi place sa am ceva in comun cu baietii(prietenii), sa am ce vb cu ei laughing... imi place sa fiu baietoasa big grin
Cîti ani ai?

| JiTerra explică (pentru val31989):

Imd 15, tu?

| val31989 a răspuns (pentru JiTerra):

Aproape 13 happy...

| Labyrinth a răspuns:

Clar prima, nu-mi plac cele de genul celei de-a doua fiindcă la rândul meu nu sunt un băiat "de cartier".

| Ghost89 a răspuns:

Cea sensibila. acum depinde si fiecare ce cauta. de exemplu,eu caut o fata care sa fie sincera,romantica,sensibila, sa fie intr-adevar femeie. allea baietoase, ca amici, eventual, nothing more.

| GOLD99 a răspuns:

E fain sa fie un pic din amandoua

| adnreas09cta a răspuns:

Mie imi place o fata feminina, eleganta, delicata careia ii place rugby'ul, de cartier, care sa poarte tenisi blugi trening si pnm o fata cu atitudine, punctuala deci sa fie si sensibilahappy