| janggeum a întrebat:

Bancuri amuzante cu orice( cele mai frumoase primesc funda si vot)

Răspuns Câştigător
| AlysaAly a răspuns:

Bunik avea un papagal
Vin musafirii bunik zice:
-Intratzi! Intrzti!
La masa:
-Mai luati! Mai luati!
Seara:
-Sa mai venitzi pe la noi!
Noaptea vin hotzii.Papagalul zice:
-Intratzi! Intratzi!
Apoi:
-Mai luati! Mai luati!
-Sa mai venitzi pe la noi!

Doi olteni in vacanta.La ora 3 dimineata, unul il trezeste pe celalalt:
-Marine!
-Ce?
-Deschide ochii si spune-mi ce vezi?
-Cerul.
-Si?
-Si Luna.
-Si?
-Si Carul Mare.
-Si?
-Si Carul Mic.
-Si?
-Si...Ioaneee! astia ne-au furat cortu'.

De ce isi fac oltenii casele rotunde?
Ca sa nu-i barfeasca lumea pe la colturi.

-De ce dorm oltenii noaptea cu ceasurile in gura?
-?
-Pentru ca dimineata sa le miroasa gura a tic-tac

Bula aflanduse la scoala a fost pus in ultima banca de catre profesoara lui pentru ca urma sa vina o inspectie si ii spuse:
PROFESOARA: Daca la inspectie spui o singura prostie te exmatriculez din scoala.
bula: bine doamna profesoara!
In sfarsit vine si inspectoarea si le pune o intrebare elevilor:
-Daca va aflati in padure si va fugareste un urs ce faceti?
Singurul care a ridicat mana a fost Bula
-Spune Bula tu ce faci?
-Fug
-Si daca ursu fuge si el?
-Fug si mai tare.
-Si daca ursu fuge si mai tare?
-Fug si mai tare.
-Si daca ursu fuge si mai tare?
-Ma urc intr-un copac.
-Si daca se urca dupa tine?
-Urc mai sus.
-Si daca urca si el mai sus?
-Urc si mai sus.
-Si daca urca si el si mai sus.
-Ma urc in varf.
-Si daca se urca si el in varf?
La care Bula spune:
DA MAI DUTE IN PULA MEA CA TU TI CU URSU!

Mama si tatal lui Bula stateau la garsoniera. Ei vroiau sa faca sex si nu stiau cum sa scape de Bula.
Ii vine o idee tatalui :
T: Bula ia iesi tu pe balcon si zi ce mai e pe afara.
Bula se duce si incepe sa povesteasca :
B: Vecina de la 1 a aruncat gunoiul in strada.
T: Altceva?
B:Un om isi plimba cainele.
T: Altceva?
B: Parintii lui Ionel fac sex.
T: De unde ai mai scos-o si pe asta Bula?
B: Pai, sta si el singur pe balcon ca si mine.

Bula o vede pe mama lui ca alearga in zig zag prin curte si tatal sau sta la balcon, se duce Bula si il intreaba:
-Tata de ce alearga mama prin curte?
tatal lu Bula ii spunetime outaci si mai da-mi gloante big grin

De 1 aprilie Bula vroia sa pacaleasca si el pe cineva asa ca se duce la maica-sa si ii zice:
-Mama, s-a spanzurat tata in garaj!
Maica-sa fuge repede plangand in garaj.
-Bula, dar nu e nimeni spanzurat in garaj.
La care Bula raspunde:
-Pacaleala de 1 aprilie, tata e spanzurat in pod.

Vine Bula disperat acasa:
- Mama, mama ascunde-te repede!
-?
- Stii, am vazut 2 tipi care carau un stalp si i-am intrebat unde-l duc, iar ei mi-au raspuns "in mama ta!"

Rusia: Avem niste femei, de ti se scoala **** cand le vezi.
-China: Noi avem niste covoare, numai de drag stai pe ele
-Germania: Noi avem o tactica de razboi, daramam toata lumea.
-America: Avem niste avione supersonice de zbori de pe scaun.
-Romania: Noi ne culcam cu femei rusoaice pe covoare chinezesti cu tactica germana si viteza americana

era bula la scola si profesora ii pune catva intrebari zice profesoara:bula ce faci cand un om se ineaca
bula:nu stiu
profesoara:bula ce faci cand pleaca un vapor
bula:nu stiu
profesoara:bula ce faci cand e coada la pita
bula:nu stiu
profesoara:bula ce faci can 2 se bat
bula nu stiu
mere bula acasa si il intreba pe tataso tata ce faci cand un om se ineaca,arunc colacul si il trag la mal,tata ce faci cand un vapor pleaca,scot batista si ii zic la revedere,tata ce faci cand e coada la pita astept sa-mi vina randu,tata ce faci cand doi sa bat, chem politia sai desparta, mere bula a 2 zi la scoala il intreaba iarasi:bula ce faci cand pleaca un vapor arunc colacul du el si il trag la mal:bula ce faci cand un om se ineaca:scot batista si ii zic la revedere:bula ce faci cand e coda la pita:chem politia sai desparta:bula ce faci cand 2 se bat astept sa-mi vina randulaughinglaughing

2 răspunsuri:
| deathkid a răspuns:

Mere bula cu papagalu sau in vacanta la mare cu trenu`...,fiind ca nu mai erau locuri in compartimente bula si papagalu` merg in cabina conductorului,dupa un timp acesta scoase mana pe geam si zice doamne traznal iar ploaie,dupa catva timp scoate capul pe geam si vine un tren din partea opusa conductorul trage repede capul si zice acum chiar ca era sa belesc****,dupa un tim se uita iar pe geam si vede un taran care incerca sa ridice vaca la care conductorul zise f.u.t.e.o poate se ridica papagalul memoreaza toate acestea, dupa ce bula venise din vacanta acesta merse la biserica si desigur isi lua si papagalul. vine popa si stropeste prin biserica la care papagalu` zise doamne traznal iar ploaie, dupa un scurt timp popa vine cu crucea prin biserica papagalul scoase capul din colivie sa vada dar cand se apropie popa papagalu` zise acum chiar ca era sa belesc**** dupa un timp o batranica lesina popa ii facea slujba la care papagalu` zise f.u.t.e.o ca poate se scoalalaughinglaughingg

| Aleexutza_4655 a răspuns:

Bulă povesteşte la şcoală bătălia de la Rovine:
- Mamă, să fi văzut ce era acolo! Tunuri, săgeţi, puşti... Mamă, i-au bătut românii pă turci de s-au c***t pă ei. Dar după aia i-au bătut turcii pă români de s-au c***t pă ei, apoi iar i-au bătut românii pă turci de s-au c***t pă ei, şi iar turcii i-au bătut pă români de s-au...
- Bine, bine, mă Bulă, şi cum s-a terminat bătălia?
- Păi, cînd a venit pădurarul şi le-a zis "Ia căraţi-vă, mă, de-aici că mi-aţi împuţit pădurea!".rolling on the floor)