| florinuk a întrebat:

Ce parere aveti despre bautura, droguri, tigari... Desparte familii, apar agresiuni sunt periculoase? daca de multe ori da, de ce sunt practicate de multi?

5 răspunsuri:
Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Sunt periculoase. Cât despre practicat, sunt extrem de multe lucruri care sunt practicate intens dar sunt foarte rele. Dacă mulţi fac un lucru, nu înseamnă că acela este corect şi nici viceversa. Este pur şi simplu un viciu...

| Dan a răspuns:

Sunt practici de om necontrolat.Ai grija sa nu te molipsesti! Noroc!

| JustMe a răspuns:

Sunt practicate de multi adolescenti pentru ca asa e "cool" si de adulti pentru ca asa au fost obisnuiti din adolescentalaughing Sau s-au apucat din vreo depresie. Tigarile nu cred ca despart familii, nici bautura daca nu e consumata in exces.

| BlacK EyeS LoVE BRoWn EyEs a răspuns:

Sunt groaznice!
Pai unii oameni nu mai gandesc in ziua de astazi. Si daca ne deranjeaza atat de mult cei care fac acest lucru, cred ca ar fi bine sa fim recunoscatori ce oameni avem in jurul nostru si ce norocosi suntem. Cred ca de cele mai multe ori in aceste cazuri ar trebui sa face o comparatie.

| lifeistough a răspuns:

Nu consum tigari, bautura, droguri pentru ca vreau sa traiesc viata din plin nu sa mi-o scurtez!