| OnlyTheScript a întrebat:

Bine...deci sunt foarte suparata deoarece demnitatea mea tocamai a fost calcata in picioare de catre... diriga! worried
Impreuna cu prietena mea ( colega de banca) am fost la olimpiada la limba romana si ne-am calificat la faza judeteana. La faza asta, eu am luat punctajul de 106 puncte ( locul 2), iar Amalia a luat 91 puncte ( locul 3)...totusi, la premiere, cand au fost premiati cei care au fost la olimpiade, doamne diriginta a strigat : " Si acum doua dintre cele mai bune eleve, cu o ambitie de nedescris, aceste fete au luat LOCUL 2 la faza judeteana de limba si literatura romana! " WTF?!? locul 2 amandoua? Precizez ca mama acelei fete ese invatatoare in aceeasi scoala si se implica mult in consiliile profesorale etc...dar asta nu inseamna ca trebuie sa fie de fiecare data la egalitate cu mine! de ce se intampla asta? si nu e prima data! crying(((((((((
ce parere aveti?worried

8 răspunsuri:
| snzpaul a răspuns:

Asta-i viața, lasă, se vor vedea adevăratele roade la examenele importante.
Tu ține minte că înveți pentru tine, nu pentru alții!

| XBrunetteX a răspuns:

Stiu cum e.N-ai idee de cate ori am patit-o...
Nu pune la suflet... Oamenii ca astia gasesti pe toate drumurile. Tu continua sa inveti, sa participi in continuare la concursuri, si, cel mai important, IGNORA persoanele care vor sa te faca sa te simti asa cum te simti acum...Pentru ca nu se merita. Dovedeste ca esti mai presus decat ele.
Si, stai calma, nu esti nici prima nici ultima careia i se intampla asa ceva...

| violetflyer a răspuns:

Nu te teme... Vrea sa se laude cat mai tare ca are cele mai bune eleve. Eu tot asa am patit, toti eminentii au luat diplome iar eu am fost singura fruntasa cu diploma fiindca..."eram printre cele mai destepte fete din clasa". Pai atunci de ce nu sunt eminenta?
Nu baga in seama, nu te calca in picioare, doar vrea sa se laude ca nimeni alta tongue

| AlyAleksandra a răspuns:

Tu nu ai ce face din pacate....in viata sunt putini oameni corecti...sad

| mindyabusiness a răspuns:

Naspa... Dar cum amandoua pe locul 2?

| OnlyTheScript explică (pentru mindyabusiness):

Pai asta e faza! ca eu am luat locul doi, iar ea a luat locul 3!crying( dar normal ca diriga a zis asa..ca ce ea e Pristanda ce sa mai.

| DanutaDanna a răspuns:

Dap. Eu ma bucur (si nu e din rautate)! Dar oricum si mama ta e invatatoare si de aceea sunteti tratate asa si sunteti "printesele" clase. Eu ma bucur ca macar o data ai vazut si tu cum suntem noi (ceilalti din clasa) tratati! Tie ti s-a intamplat o data, dar noi ne confruntam cu aceste "probleme" in fiecare zi. Si la sentimentul ala pe care l-ai simtit atunci (ura, tradare) inmultestel cu 2 (pentru ca voi sunteti 2 si noi suferim mai mult). In fine, scuze daca am fost prea dura, dar am zis adevarul si trebuia sa ma descarc o data! :*

| ToBe a răspuns:

Este doar inceputul.Nu trebuie sa te descurajezi, trebuie sa devi si mai puternica, pentru ca doar oamenii cu un caracter bun pot trece peste obstacole.Nu ai nimic de pierdut daca si colega o luat locul "2".Tu sti de ce esti in stare, la fel si ea.