| AdySmarty a întrebat:

Bugetul in care vreau sa ma incardrez e de 300 lei si vreau sa imi iau o placa video pentru jocuri.Procesorul mi-e Intel pentium dual core 5400 2, 7 Ghz, va rog dati-mi cateva sfaturi si placi. Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
4 răspunsuri:
| EnjatsRed a răspuns:

În primul rând trebuie să ne spui ce placă de bază ai. slot PCIe sau AGP, puterea sursei.

| AdySmarty explică (pentru EnjatsRed):

PCiexpress

| EnjatsRed a răspuns (pentru AdySmarty):

Eu îți recomand să îți iei una GDDR5, să fie 128bit minim, și de la 512MB în sus.Dar cel mai important BUS Memori(adică biti aia care ti-am zis mai sus să fie minim 128)

| AdySmarty explică (pentru EnjatsRed):

Dar e PCIe a mea ..nu pot sa imi pun una de ddr5 straight face