| anonim_4396 a întrebat:

Bun. Am o problema. Mai pe scurt de cateva luni imi place de o fata si i-am zis unui prieten cam atunci cand a inceput si mna n-am ce zice incerca sa ma ajute sa ma combin cu ea dar de ceva timp se da cam pe langa ea si o ia in brate. Am pus niste prieteni sa vb cu el ca cu mine nu vrea sa vb despre asta si le-a zis ca nu vrea relatie cu ea. Ce pot sa fac? O mana rupta ceva ochi vanat? (JK desi cam merita ca e bulangiu)

Răspuns Câştigător
| helloitsme15 a răspuns:

Bai...ce faci nene. Pune mana pe fata zii ce simti ..asta doar dacă si tu crezi /ai auzit ca simte ceva reciproc. După o sa fie cringe si o sa te evite. Câteva sfaturi pentru asa zisul tau prieten e spre exemplu sa te duci lângă fata si sa o distantezi de el. Da trebuie sa fie subinteles/ vizibil ca esti oarecum "gelos" (încearcă să nu fii la modu' foarte posesiv,un crizat) si astfel o sa i dai si ei de gândit. Mai subtil cu interacțiunile astea. Dacă acționezi gen ( dacă are cv in par, împletește i părul,complimenteaz-o,vorbește cu ea despre diferite subiecte, Zâmbește!, aaa si fa o sa se simtă protejată, adica o conduci noaptea acasa, si dacă refuză, insistă, cand sunteti singuri pune i o floare in par) Toate chestiunile astea o sa i dea de gândit. Chestii simple dar care se uita. Acu' contează si de fata dar sunt sigură că tot o sa o faci sa se gandeasca la tine!(nu uita ca mirosul contează, scuze de expresie dar sa nu puti dacă vrei să stai langa ea si sa o îmbrățișezi, din experienta unui purice )

3 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Lupta tu pentru ea, nu te razbuna, cucereste-o!

| gigite a răspuns:

Prietenul tau, e un bulangiu!

| Radu2814 a răspuns:

Ba, nu stiu ce "prieten" e ala care se da la o fata de iti place de ea... mai ales că i-ai spus. Eu in locul tau m-as gândi de două ori daca merita sa te "lupți" pentru ea. Si daca simti ca merita, i-al mai tare pe prietenul asta al tau cand sunteti doar voi doi. Adică poti sa ii spui ca se ajunge la lucru nasol, etc. Succes in a rezolva problema!