| brokenheart a întrebat:

Bun...am si eu o problema. Vreo 4-5 baieti din clasa mea fac misto de mine. Inainte eram grasa si acum am slabit, dar mi-a ramas o porecla de atunci. Cand iesim afara ei incep sa faca tot felul de comentarii la adresa mea. Am vbit cu unul dintre ei pe mess si nu cred ca va inceta. Ce pot sa fac? In afara sa ma duc la diriginta sau ceva de genul. Am nevoie urgenta de un sfat...

7 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Te vor lua la misto atata timp cat obseva ca ai reactii de raspuns! In momentul cand nu vei mai reactiona in niciun mod ignorandu-i, ei isi vor directiona '' tirul " cu mistocareala catre alta tinta 1

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Trist.
Urât din partea lor dar nu prea ai ce să le faci că ei sunt 5 şi tu una. Dacă erai băiat te învăţam cum să-i trozneşti, aşa... cam nasol.
Totuşi, câtă vreme vor remarca faptul că eşti afectată şi că te superi când fac ei mişto de tine, atâta vreme vor continua să facă mişto de tine. Nu va merge să le vorbeşti frumos şi nu va merge nici să le vorbeşti urât. Să te duci la dirigintă e infantil şi inutil.
Singura chestie care va merge e să-i ignori şi să-i eviţi. La un moment dat (după câteva luni) o să le treacă şi o să auzi maxim un comentariu pe an şcolar.

Succes.

| Lorena a răspuns:

Bunahappy
Parerea mea este sa ii ignori pentru ca vor incerca si daca vor vedea ca isi bat gura de pomana o sa te lase in pace.
Dar daca tu le raspunzi cu o alta jignire automat o sa iti zica in continuare pentru ca observa ca te deranjeaza si te enervezi.
Nu le da atentie asa am facut si eu cu colegii mei care m-au jignit.
Daca sunt nesimtiti lasa-i in pace, numai discuta cu ei.
Baftakisskiss!

| JustMusic a răspuns:

Ignorai nu are rost sa te consumi pentru ei, ei s-ar putea sa comenteze pentru ca ai slabit si esti mult mai frumoasa decat erai cand erai grasa
si lor nu le convine ca te vad frumoasa

o si te rog zi-mi si mie cum ai slabit ca si eu sunt grasa si vreau sa slabesc plz trimitem un e-mail pe adresa madalina_35_mada@yahoo.com plz

| sellyyy a răspuns:

La fel mi se intampla si mie si chiar daca nu ii bagi in seama parca te doare inauntru cand rad de tine.adica asa esti tu si ce? nu-i asa ca te simti prost si naspa uneori?

| Lya a răspuns:

Pai eu spun sa nu ii bagi in seama.
asa am facut si eu cu cei de la mine din clasa, iar acum nu mai au treaba cu mine.
Eu consider ca daca nu le mai iei in considerare jignirile si prostiiile lor si poate sa incerci sa te apropii unpik de ei( ajutandui la unele chesti) tot va fi super
SUCCES!

| DenyzZz a răspuns:

Asa patzesk si eu...crying
am avut 55 d kg si acum am slabit pana l 48...

Dar tot asa m cred.crying.

c as putea face?:-s