| anonim_4396 a întrebat:

Bun! Ce as putea face ca sa nu mai cedez nervos, adica ce as putea face ca sa nu mai plang cand cedez nervos? Si ce as putea face ca sa nu imi mai fie frica de nimeni si nimic?

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Va trebui in primul rand sa mai cresti si mai ales sa te maturizezi. big grin

| Ralukafay a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Crede-ma,ca din cauza problemelor m-am maturizat mult si prea devreme.Si nu prea pot citi pentru ca in momentele alea nu am stare.

| Xdreaper21 a răspuns:

Nu ai cum sa nu iti fie frica
Mie imi e frica de nimic adica serios am sentimentu ca cineva ma analizeaza de la spate de acbd eram mic si acum se pregateste sa ma loceasca cat mai tare in locurile mele cele mai slabe cand nu am astept cel mai putin
Stiu ac nu e real stiu ca ce nu e real nu am poate rani dar totusi imi e frica
Nu imi e frica de o moarte de batranete sau dintr-un accident mi-e frica sa mor sau sa fiu batut de cineva care tot ce facea era sa ma urmareasca doar ca sa ajunga la punctul final
Imi e frica sa nu mor din vina mea caci nu am stiut sa ma ascund in mine ca nu am stiut sa imia ascund sau maschez punctele slabe
O recunosc si nu imi e rusine sa spun ca imi e frica de nimic nimeni si de ceva inexistent chiar imaginar
Dar chiar si imaginar nu o poti controla
Frica exista in oricine o frica incontrolabila o frica care nu poate fi invinsa

| AnoAnonima0 a răspuns:

Incearca să te descarci prin alte metode.Mai întâi întâi încearca prin țipete apoi încearcă să te stăpânești să nu plângi. Apoi duce ce ai reușit ce ți-am zis încearcă să fi cat mai furioasă (teama si frica te da mereu înapoi) și da cu palma într-un perete ceva sau ce lucruri găsești pe moment. Daca reusesti să faci aceste pasuri te asigur că îți intimidezi adversarul și nu o sa îți mai fie frica de nimeni.Te pup.

| Ralukafay a răspuns (pentru AnoAnonima0):

Eu cand sunt nervoasa mananc mult,beau mult suc,stau mult pe tel,tremur cateodata,misca din degete repede,imi frec picioarele si in situatii extreme plang,ma gandesc la diferite lucruri,imi fac tot felul de idei in cap, vise, filme, planuri, etc.Le fac in minte.Si cand imi este frica tremur, plang, suspin, gandesc profund, etc.