| decode4 a întrebat:

Bun deci, cum sa slabesc repede macar vreo 5 kg, am 1.63,si vreo 50 adica 48,-49kg, mi-as dori mult sa ma ajutati, vreau sa realizez schimbarea asta desi am 14 ani, nu mananc mult, nu sunt pofticioasa deci puteti sa`mi recomandati orice, singura treaba e ca mai rontai ceva in timpul zilei.multumesc

7 răspunsuri:
| maryana5 a răspuns:

Daca-s sti raspunsul as da 10 kg dp mine laughing
off grea-i viata cand vrei sa slabesti crying
xoxo, mary sad

| maria a răspuns:

O vizita la medicul de familie care sa iti dea o trimitere la un endocrinolog si daca nu ai nimic - probleme de sanatate, sa mergi la un nutritionist.Esti in perioada de crestere si trebuie sa mananci echilibrat. Poti sa rontai fructe sau legume verzi, colorate, si sa slabesti (exemplu: mere verzi sau galbene, morcovi, ardei capia - cei de culoare rosie, ardei grasi - de culoare galbena, rosii - salata de rosii cu branza, sau cu feliute de usturoi si ulei de masline), fara cipsuri sau mancare de la fast food-uri, fara chebab sau sharorma sau alte gustari de la alte firme.Curaj, cred ca vei reusi.Rabdare si perseverenta.

| Marya_1984 a răspuns:

Hei happy si eu sunt la fel ca si tine.Adica exact aceeasi inaltime si aceeasi greutate.Sincer,esti perfecta asa cum esti happy Cel mai bun lucru insa, daca tot vrei sa slabesti, este sa mananci mai putina ciocolata si dulciuri ca inainte, si sa nu mai bei sucuri acidulate. Si din cand in cand, putina miscare big grin si fara mancare dupa ora 8.happy Sfatul meu : nu devenii obsedata de acest lucru deoarece nu merita. Ti pup:*

| Anonimus_1246 a răspuns:

Si eu daca las sti as da mai mult...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu cred ca esti deja perfecta la 1. 63 si 48-49 kg.Nu face un exces sau o obsesie din dorinta de a slabi...nu e o joaca si ti'o spun din propria experientawinking

| Deea_1936 a răspuns:

de ce vrei sa slabesti? tu ai greutatea ideala in raport cu inaltimea pe care o ai... daca nu mananci mult e bine... daca totusi vrei, bea multa apa si incearca sa faci mai multa miscare bafta!

| cristina88 a răspuns:

Fata eu am 1.58 si am 50 de kg si arat bine, nu_s grasa nici slaba. vr sa pari anorexik! stai asa ca nu esti grasa deloc, e chiar greutatea perfecta!