| Alexandru8712 a întrebat:

Bun, deci eu mam mai uitat pe site-ul asta cautand raspunsul la o intrebare:Cum i spun unei fete ca am sentimente pentru ea? Insa nu am gasit nici un raspuns concret.Mie deja imi place de o fata care e foarte buna la scoala insa nu prea vorbim si este foarte frumoasa si nu stiu cum sa ii spun.Problema mea e ca sunt si timid si mi-e frica de un eventual nu.Ce ar trebui sa fac?
Daca fetele imi pot lasa cateva mesaje cu niste sfaturi ar fi grozav.Astept raspunsurile voastre!

Răspuns Câştigător
| 0Denis0 a răspuns:

Pai daca esti timid si simti asa o presiune ( nu ca pe ceva rau) cand vrei sa ii spui direct incearca printr-o metoda indirecta cum ar fi un biletel sau prin messenger. Pai acum daca vrei sa afli daca te place intreaba o colega dea ei ce crede despre tine, dar vezi numa sa nu fie una de genu care sa dea totul in vileag ( ca te simti oarecum un pic rusinat). Pai daca afli de la o prietena de-a ei sau de la o alta persoana de incredere atunci prinzi un pic curaj sa ii spui intr-un moment cand e singura. Si eu sunt acest gen de baiat si m-am gandit ca nu strica sa iti dau un sfat. Sper sa ai noroc.

| Alexandru8712 explică (pentru 0Denis0):

Multumesc mult de sfat!

6 răspunsuri:
| BlackCinnamon a răspuns:

Nu grabi lucrurile, lasa totul sa curga usor, intra in vorba cu ea, incearca sa comunicati din ce in ce mai des, asta daca nu cumva o faci deja, da'i subtil de inteles ca te intelegi bine cu ea, dar sa creada doar atat, ca va intelegeti bine si atat, o sa o pui pe jar. cu timpul o faci sa se indragosteasca de tine, nu ma refer la luni normal. pana la urma o sa te obisnuiesti atat de mult cu ea, incat o sa ii spui singur o sa vezi happy, si o sa-ti placa asta, dupa care tot asa tongue nu grabesti nimic.winking. bafta sincer big grin.

| Alexandru8712 explică (pentru BlackCinnamon):

Da dar ce sa ii zic? Buna si dupa aia gata s-a terminat textu.Cand ma uit in ochii ei nu mai stiu nici cum ma cheama.

| BlackCinnamon a răspuns (pentru Alexandru8712):

Te linistesti, daca esti agitat, o sa pari agitat, trebuie macar sa te prefaci ca esti in largul tau langa ea, ca nu ai nici'o problema. serios te stresezi prea mult, la inceput trebuie doar sa fiti amici, cat de greu e sa te imprietenesti cu o persoana? nu e, e o simpla persoana, comporta'te ca si cum nu ai placea'o, o sa te minti singur, asta o sa tina pana te obisnuiesti cu ea happy. Si nu, nu doar "buna", discuta cu ea, observ'o, vezi cand rade, vezi cand iti zambesate, va fi bine. si desigur, depinde si de fata happy.

| Alexandru8712 explică:

Ar fii o idee insa pe mess nu prea as prefera pentru ca sunt genul romantic si nu vreau sa par altfel si in plus daca imi zice da eu ce ii spun cand ma intalnesc cu ea?

| nicoleta_2342 a răspuns:

Deciii nu... daca esti genul romantic si nu vrei sa.i spui pe mess spune-i in fata pentru ca si ea o sa zica nu ai curajul sau tupelul sa.i spui in fata asa ca... ori intrebi pe cinevea carre e foarte apropiat de tipa daca simte ceva pentru tine sau daca nu bagte in vorba cu ea dai cu buna fate ca intri in ea fate ca iti cade ceva jos din mana sau uitate mereu fix in ochi ei daca nu vrei asa cand ea este intoarsa cu spatele vino pe la spatele ei si sarut-o p e obraz