| ForevărTughedăr69 a întrebat:

Buna!
Aș vrea să știu cât mai multe detalii despre profilul "Stiinte Sociale", orar, la ce dau tezele, bacul, etc!
Dau

Răspuns Câştigător
| Rooobi a răspuns:

Cel mai jmecher profil. Sunt cls 10a la anul trec a 11a si e foarte misto si usor(uni ar zice pentru lenesihappy. Orarul e accesibil o ora de chimie, o ora de bio, doua ore de mate doua de fizica, romana 4-5 ore, istorie 3 si restul 1-2 ore. Cls a 9a se dau teze la romana, limba moderna 1(engleza sau franceza depinde ce ai facut in generala mai mult), istorie sau geografie(la alegere), si materiile de profil (logia-doar cls 9a/ psihologie-doar cls a10a/ economie-doar cls a11a/ sociologie-doar cls a12a. Bacul il dai la romana(oral si scris), istorie (doar scris), si la alegere dintre geografie sau una din materiile de profil (logica, psihologie, economie, sociologie) + competente la limba moderna(engleza sau franceza la alegere, oral si scris) si competente digitale( la Info). Competentele la limba moderna si competente digitale se dau la orice profil la bac( nu pica aproape nimeni la ele, trebuie sa fi cam batut in cap sa le pici...)

2 răspunsuri:
| blackworld a răspuns:

Buna intra aici chiar daca stiu ca nu esti din Suceava dar gasesti aici : http://cnprsv.ro/? page_id=28#ss-toate detaliile pe care le vrei + orarul la clasese 9-12

| JeLove a răspuns:

Un profil foarte lejer...din cls a 11-a nu mai faci chimie/fizica si decat 2 ore de mate pe saptamana... poti termina liceul cu o medie mare fara a depune mult efortwinking