| Magdis a întrebat:

acum 3 luni am incetat sa mai vb cu prietena mea cea mai buna pentru ca intr-un fel ma tradat i-a spus prietenului meu ca l-am inselat vara trecuta in romania (locuiesc in italia) eu nu m-am suparat imediat pe ea dar dupa o luna nu ma mai cautat ea fiind departe de mine la vreo 10 km, nu ma mai sunat dar nici eu pe ea si ma vorbeste la prietenele ei ca eu am fite si ca nu vb cu ea.Eu consider ca ea nu trebuia sa-i zic prietenului meu ce am facut fiind cea mai buna prt a mea ar trebuia sa nu mai vb niciodata cu ea dar nu pot as vrea sa ma intalnesc cu ea sa vorbim dar nu pot sa fac eu primul pas nu inteleg dc nu ma suna... ea acum are prieteni noi si intr-un fel a uitat de mine.Noi ne cunoastem de cand eram ff mici chiar din gradinita si imi pare rau ca nu mai suntem prietene ca inainte... ce ar trebui sa fac? vreau sa fim ca la inceput dar nu stiu serios cum sa procedez. un sfat va rog dau funda happy

Răspuns Câştigător
| Dreamin a răspuns:

Laso balta.Iti zic ca nu se merita. poate si eii ii pare atat de rau pe cat iti pare tia dar daca nu te cauta ori are orgoliu prostesc ori e cu capu! sa renute la o prietenie de atata timp si sa nu stiui dea seama ca a gresit fata de tine... as zice sa vorbesti cu ea sa vezi ce zice. Dar daca tia gresit odata o sa incepa sa-ti greseca mereu din ce in ce mai rau oh go on

1 răspuns:
| ionika17 a răspuns:

Daca poti intalneste-te cu ea si vorbeste cu ea. Spune-i ca vreti sa fiti din nou prietene ca la inceput. Dar daca nu mai vrea nu ai ce sa-i faci! ca doar no sa te rogi de ea! Daca nu mai vrea las-o in pace! Succes:*