| moonchild9 a întrebat:

Am fost cu un baiat 8 luni, in vara am incetat sa mai vorbim pentru ca a spus ca vrea o "pauza". Nu mai vorbisem deloc pana luna trecuta cand m-a sunat sa se intereseze ce mai fac si sa-si ceara scuze ca nu ma cautase la inceputu scolii asa cum a promis. Am vorbit doua zile dupa care a zis ca ii pare rau ca m-a cautat si ca el acum nu are timp de o prietena. S-a jucat cu mine si sunt destul de confuza...in fine, ideea e ca de atunci nu am mai vorbit, dar la anul eu merg la acelasi liceu unde invata si el. Credeti ca daca il uit acum o sa-mi revina toate sentimentele cand vom fi la aceeasi scoala?

Răspuns Câştigător
| dgfvshgfvdhgsvfhagdvshfdjhfd a răspuns:

Daca reusesti sa il uiti acum este foarte bine, pentru ca anul viitor cand o sa fit la aceeasi scoala si o sa va intalniti pe hol o sa te rascoleasaca sentimentele trecute, dar va fi temporar (primmele saptamani 1/2), dupa care nu o sa se mai simti nimic.
Si eu am trecut prin o situatie asemanatoare, si acum nu mai am nimic cu baiatu, ne salutam dar nimic mai mult. big grin
Sper ca te-am ajutat. :*

9 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Nu vezi că nemernicul se joacă cu sentimentele tale. Găseşte pe cineva care te merită cu adevărat.Să fi iubită!

| moonchild9 explică (pentru onasis1961):

Asa o sa fac, mersi :*

| amc a răspuns:

Este un baiat imatur si nu stie ce vrea. Eu zic sa il lasi...

| DiannaDia a răspuns:

Nu-l baga in seama!

| BandOfHorses a răspuns:

Da, pe orice fiinta care ai iubit mai exista putine sentimente in tine.

| Hieer a răspuns:

Pai cand o sa fi la scoala cu el. Nu ii m-ai da atentie. Incearca sa te gandesti la ce ti-a facut, ca nici el nu s-a interesat deloc de tine..ca nici lui nu ia m-ai pasat...Si asa sa faci si tu.happy

Sper ca te-am ajutat!

| moonchild9 explică (pentru Hieer):

Voi incerca. Sunt cam 90% sigura ca va incerca sa ma faca sa.i cad in brate si a treia oara dar nu se va intampla.

| Hieer a răspuns (pentru moonchild9):

Fi tare...Nu fi sedusa iar de el...happy Nu este singurul baiat dupa planeta. Vei gasi un baiat care te va merita cu adevarat.

| ank39508379467 a răspuns:

Depinde...daca il uiti de tot nu o sa ai nici o problema, dar daca itit ascunzi doar sentimelntele, ele o sa reapara la primul impuls big grin