| Royal10 a întrebat:

Acum cateva zile am vazut o fata pe Facebook de care chiar imi place. Azi i-am dat mesaj dar nu imi raspunde si nici seen nu imi da. Ce imi sugerati: sa ma intalnesc cu ea(suntem la aceeasi scoala) sau sa mai astept, plz

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Stupid ce ti s-a zis. Nu te duci la cineva si-i marturisesti sentimentele cand nici nu va cunoasteti pentru ca vei fi refuzat din start. Mai asteapta vreo 2 zile si daca chiar nu-ti raspunde, inseamna foarte probabil ca te ignora si atunci n-are rost sa te mai chinui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Daca eram in locul tau si eram baiat, ma duceam frumos la ea in clasa o chemam pe hol si ii marturiseam sentimentele. Crede-ma, o fata e mult mai vulnerabila cand o abordezi realy nu virtual. Un mesaj e ceva rece sec, alta e cand vorbesti cu ea ochi in ochi, fata in fata, se simt sentimente, emotii in acel moment. Multa bafta!

| Royal10 explică (pentru anonim_4396):

Mersi,dar asta este problema pentru ca nu stiu in ce clasa este, de aceea am abordat-o pe facebook.Stiu doar ca este in clasa a 9-a dar nu si profilul. Deci mai are rost sa ma mai duc la ea, chiar daca nu mi-a raspuns? laughing