| George0508 a întrebat:

Acum ceva timp am renunțat la un grup de prieteni pe care ii consideram toxici,de multe ori făceau niște faza care nu imi plăceau sau consideram ca de multe ori doar se folosesc de mine.Dar uneori mă gândesc am făcut bine ca am renunțat la ei, mă simt puțin singur, dar când sunt cu alți prieteni uit de tot și mă distrez dar când sunt singur imi pun tot felul de întrebări.

2 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Asculta-ți intuiția, dacă ai simțit să te indepartezi de ei, nu ai făcut-o degeaba. Caută-ți persoane asemenea ție, cu care să fi pe aceeași lungime de undă. Nu face compromisuri doar pentru că te plictisești. Atunci când te plictisești, umple-ți timpul cu ceva util: citește, practică un sport. Dacă practici un sport ai șanse să îți faci noi prieteni.

| Radulxrd69 a răspuns:

E o viata c@ie, injura te cu ei si etc sunt oameni, asa fac oamenii de obicei, bate i rolling on the floor hai bafta