| anonim_4396 a întrebat:

Buna, acum ceva timp povestisem in ce colectiv am nimerit in urma transferarii intr-o alta clasa. De la glumele a 2-3 cocalari/bombardieri acum vad ca isi bat joc toti din clasa de mine si tocilarii si gamerii pana si ciudatul clasei. Imi este frica ca o sa se ajunga la mai rau, de la mistouri la taxe de protectie, capace etc. Aseara i-am inchis gura unuia dintre acei cocalari cu o replica desteapta iar restul din clasa imi spuneau ca imi permit prea multe cu cineva "cu care nu sunt de teapa lui" iar acum imi este frica sa nu puna pe cineva sa ma bata ca are neamuri de alte etnii, e bazat. Acum cateva zile s-a tinut un party si am ascultat-o pe mama sa nu merg ca petrecerile in perioada asta nu sunt tocmai legale iar dupa ce ca nu sunt prea legale este riscul de infectare cu covid 19. Am plans in seara aia intr-un hal ca nu m-am dus, eu daca ma duceam la petrecerea asta nu ma mai luau la misto smecherii astia, ma credeau "smecheras" ca in clasa asta ca si in restul liceelor din Romania ascultatul de manele, fumatul, bautul si vorbitul despre ce e46 cu kilometraj modificat de la bulgari o sa isi cumpere peste 2 ani sunt lucruri "cool". Acum serios ce pot sa fac, sa mai incerc sa ma transfer o data :?

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu are rost să te mai transferi încă o dată. La vârsta adolescenței se practică teribilisme din acestea. Dacă nu le iei în seamă treci mai ușor peste ele. Aceste găști nu sunt complet omogene, mai trebuie să fie în clasă cineva ca tine, să îl cauți.

| Wr3nch a răspuns:

Tu daca te duceai la petrecerea asta te imbatau de nu mai stiai de tine si te desenau cu marker pe fata, apoi postau poze pe net. E truc clasic sa inviti ''fraierii'' la petreceri ca apoi sa iti bati joc de ei cand is beti. Si nu zice ca nu ai fi baut, ca te obligau ei daca voiai sa fi ''cool''. Inceaca sa ii ignori pe cat posibil, trece si liceul.

| anonim_4396 explică (pentru Wr3nch):

Nu e de imbatat ca am mai baut cel putin in vara lui 2019 luam cu tovarasii din cartier, bax-uri de bere/ tarie jagermeister, absolut votca, chiar luasem si un Jack big grin

| Xinnicut a răspuns:

Asculta la mine mi-e lene sa mai scriu o data dar uitate la raspunsurile mele nu da funda nu-mi trebuie si eu am trecut pe acolo, am mai rasp la 2 intrebati de genu e un roman acolo dar daca ai timp citeste.