| Anon352 a întrebat:

Ajutati-ma va rog..nu stiu daca se poate face ceva dar dati-va cu parerea. Deci arat ca un zombie! M--am cojit pe fata si am pe toata buza de sus herpes si imi mai creste unu pe buza de jos. Am dat cu otet pasta de dinti aciclovir sau cum s.o scrie si cu crema si nu foloseste! cum sa scap sa arate totusi mai bine cojeala si buzele?

2 răspunsuri:
| AnonimaOk a răspuns:

Orice ai face nu lua tu coaja cu forta. Asteapta si va cadea singura. Poti pune crema de galbenele ca sa se usuce mai repede dr va cam ustura...
Doar asteapta si se va duce.
Poate ar fi bine sa iti ingrijesti mai mult buzele. Bea mai multa apa si da-le c balsam / strugurel...
Bafta!winking

| OmulCareStieCeFace a răspuns:

Dal cu strugulel si daca nu umezeste un prosop si freacate pe el si gata nu o sa se mai vada si probabil va cadea